Organizacja bankietu firmowego – o czym pamiętać?

Eventy dla firm to nie tylko imprezy integracyjne, wyróżniające się luźną atmosferą. W niektórych przypadkach warto zorganizować wydarzenie o formalnym wydźwięku, które zapewni zarówno pracownikom, jak i klientom wiele korzyści. Dobrym pomysłem jest bankiet dla pracowników lub kontrahentów, w zależności od okazji. Dlaczego warto zorganizować bankiet firmowy i jak się za to zabrać?

Prędzej czy później w każdej firmie pojawia się pretekst do tego, by zorganizować uroczysty bankiet. Czy to rocznica otwarcia firmy, czy spektakularny sukces – takie okazje zawsze warto odpowiednio uczcić. Zorganizowanie oficjalnego wydarzenia może wydawać się wyzwaniem, jednak jeśli jesteśmy wyposażeni w kreatywność i przygotujemy się na szybkie reagowanie na niespodziewane sytuacje, bankiet  z pewnością okaże się sukcesem.

Cel i charakter wydarzenia

Najważniejsze jest, by jeszcze przed rozpoczęciem organizowania bankietu ustalić, jaki ma być jego charakter. Zastanów się, z jakiej okazji organizujesz imprezę i jaki jest jego cel. Może być to podziękowanie pracownikom, podniesienie ich motywacji, zintegrowanie zespołu. Określenie tych celów, nawet bardzo ogólne, pozwoli nadać kierunek dalszym działaniom przy organizacji wydarzenia.

Miejsce i budżet

Kolejną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę planując bankiet, jest budżet oraz miejsce wydarzenia. Od tego, jak duży bankiet planujesz zorganizować, zależy budżet. Warto określić go na samym początku – to znacząco ułatwi wybór miejsca. Podczas poszukiwania lokalu dobrze również kierować się lokalizacją, tak, by goście mogli łatwo dotrzeć na miejsce. Jeśli wiesz, że bankiet ma być dużym wydarzeniem na co najmniej 100 gości, zaplanuj miejsce i zrób rezerwację odpowiednio wcześniej.

Szukając miejsca na zorganizowanie bankietu w okolicach Warszawy, warto przyjrzeć się Ranchu pod Bocianem. Jest to zlokalizowany 30 minut drogi od Warszawy kompleks. Obiekt dysponuje salami konferencyjnymi, szkoleniowymi z pełnym wyposażeniem, a także salą bankietową. Rancho pod Bocianem otacza rozległy zielony teren. Możliwe jest zorganizowanie w tym miejscu także imprez plenerowych i pikników, ale również atrakcji w postaci grilla czy gier dla uczestników.

Dress code

Choć bankiet kojarzy się z oficjalną okazją, warto zawczasu określić dress code dla gości. W innym wypadku część z nich może ubrać się nazbyt elegancko, podczas gdy inni postawią na „smart casual”. Ustalenie dress code już na etapie planowania imprezy pozwala łatwiej dopasować do siebie wszystkie elementy przyjęcia i zachować spójność.

Jedzenie i atrakcje

Nieodłączną częścią każdego bankietu są posiłki, zadbaj więc o to, by było smacznie. Między posiłkami dobrze też zapewnić obecnym dodatkowe atrakcje, które podniosą rangę imprezy i zaktywizują jej uczestników. Nie warto jednak przesadzać, bo bankiet wciąż ma pozostać oficjalnym wydarzeniem i infantylne zabawy z pewnością nie znajdą zwolenników wśród gości.

Noclegi dla gości

Warto pomyśleć o tym, by goście bankietu mieli możliwość przenocować w danym miejscu, szczególnie jeśli impreza odbywa się poza miastem. Rancho pod Bocianem dysponuje 170 eleganckimi miejscami noclegowymi, więc uczestnicy przyjęcia mogą wygodnie spędzić noc. Jest to opcja szczególnie atrakcyjna dla tych gości, którzy dojechali z daleka.

Zorganizowanie bankietu idealnego może wydawać się wyzwaniem, jednak przy zaplanowaniu wszystkiego odpowiednio wcześniej można sprostać mu bez problemu. Wtedy będziesz mieć pewność, że impreza się uda, okazja zostanie godnie uczczona, a pracownicy z pewnością zintegrują się i będą ten bankiet wspominać długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com