Optyk czy optometrysta – do kogo po okulary?

Okulary i szkła kontaktowe z roku na rok nosi coraz więcej osób. Wady wzroku są bowiem coraz bardziej powszechne. W dużej mierze jest to związane z naszym stylem życia oraz czasem, jaki spędzamy przed ekranami i monitorami telewizorów, komputerów czy smartfonów. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy z widzeniem, warto reagować natychmiast i wybrać się do dobrego salonu optycznego. Tam będziemy mogli zaopatrzyć się w okulary lub soczewki, które poprawią nasz komfort życia.

Wśród zawodów, które związane są z dbaniem o wzrok i cały aparat widzenia, warto wymienić nie tylko lekarza okulistę, ale również optyka oraz optometrystę. Obu przedstawicieli tych zawodów możemy spotkać w salonach optycznych. Optometrysta jest to specjalista, który ma ogromne doświadczenie w dziedzinie refakcji, a także w zaopatrywaniu oczu w pomoce wzrokowe takie jak okulary czy soczewki kontaktowe. Do optometrysty należy badanie oczu pod kątem zdiagnozowania wady wzroku, a następnie dobranie odpowiednich okularów. Optyk natomiast jest to fachowiec, który zajmuje się wykonaniem okularów, wymianą szkieł, konserwacją. Realizuje on recepty i zlecenia wypisywane przez optometrystów i okulistów.

Wady wzroku nie należy lekceważyć

Wady wzroku nie powinny być pozostawione same sobie. Osoby, które mają niewielką wadę, często uważają, że nie jest ona zbytnią przeszkodą w ich codziennym życiu. Nawet, jeśli wiedzą, że mają ileś dioptrii na plusie czy na minusie, starają się żyć normalnie. Nie jest to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim – wada wzroku ogranicza nam codzienne funkcjonowanie, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy. A po drugie – wada wzroku, która nie jest w porę korygowana, sukcesywnie się pogłębia. Z roku na rok będzie więc coraz większa. Może dojść także do takiej sytuacji, że choroba oczu będzie na tyle rozwinięta, że nie da się jej skorygować za pomocą okularów czy soczewek. Warto więc reagować na pierwsze problemy z widzeniem. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru nie tylko całe mnóstwo różnego rodzaju okularów, ale również szkła kontaktowe, które zapewniają wygodę i komfort noszenia. Alternatywą dla takiej mechanicznej korekcji mogą być również zabiegi laserowej korekcji wzroku, które są dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które mają naprawdę spore wady wzroku.

Jak znaleźć dobry salon optyczny?

Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o oczy, warto wybrać się do dobrego i sprawdzonego salonu optycznego, w którym pracują nie tylko optycy, ale również optometryści oraz lekarze okuliści. Wtedy można mieć pewność, że mamy do czynienia z dobrymi fachowcami, którzy bez problemu poradzą sobie z korektą naszej wady wzroku. Dobry optometrysta warszawa szybko zdiagnozuje wadę wzroku, pomoże dobrać odpowiednie okulary czy szkła kontaktowe, a także ustali wszystkie parametry, które zapewnią nam komfort noszenia na co dzień. Jeśli chcesz nosić szkła kontaktowe, warto pamiętać, że okulary także warto mieć – są przydatne wieczorami po zdjęciu soczewek, a także w różnych sytuacjach, gdy trzeba soczewek się pozbyć. Najlepiej więc najpierw wyrobić sobie okulary, a dopiero później pomyśleć o szkłach kontaktowych. Same szkła to najczęściej za mało i nie zawsze zapewnią nam właściwą korektę w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com