Opóźniony samolot – to nie musi być aż takie straszne!

Jeśli często podróżujesz po całym świecie, nie jest to dla Ciebie niespodzianką, że plany podróży czasami mogą ulec zmianie z powodu opóźnienia lotu lub nawet odwołania lotu. Te długie godziny, które czasem trzeba spędzić na lotnisku, stres związany ze zrujnowanymi wakacjami i straty finansowe pozostają w pamięci przez dłuższy czas. Ale czy wiesz, że istnieje tak wspaniała rzecz, jak odszkodowanie dla linii lotniczych za opóźnione loty?

Dość często można doświadczyć opóźnień lub odwołania lotu już w pierwszym lub drugim locie, nawet bez konieczności częstego podróżowania. Gdy lecimy kilka razy w miesiącu, zaczynamy akceptować fakt, że loty zwykle nie są terminowe, jak w zegarku.

Jednak możesz mieć szczęście, że nie będziesz mieć z tym wielu problemów, ponieważ w większości są to opóźnienia od 30 minut do godziny lub dwóch. Ale prawda jest taka, że loty mogą być opóźnione nawet o 36 godzin. Tak, 36 godzin!

W tym momencie naprawdę zaczyna się zrozumieć, jak ważne jest to, aby wiedzieć jak najwięcej o prawach pasażerów. Bardzo dobrze jest wiedzieć, co zrobić, aby uzyskać odszkodowanie dla linii lotniczych za opóźnione loty. Nawet jeśli masz ogromne doświadczenie w podróżowaniu, może okazać się, że jest wiele rzeczy, o których wcześniej nie wiedziałeś – a warto je znać, aby móc jak najlepiej wykorzystać tę sytuację. Równie ważne jest, aby wiedzieć o usługach takich jak te oferowane przez prywatne firmy, gdzie można poprosić o pomoc w sytuacjach, w których nie otrzymujesz odszkodowania, do którego masz prawo.

Jak uzyskać odszkodowanie od linii lotniczych za opóźnione loty?

W momencie, gdy Twój lot jest opóźniony lub nawet odwołany, są pewne rzeczy, do których masz prawo. Najważniejsze by linie lotnicze potraktowały Cię prawidłowo. Ale nie zawsze tak jest. To znaczy linia lotnicza powinna zaoferować jedzenie i napoje w pobliskim lokalu. A jeśli godziny opóźnień wzrosną bardziej, trzeba uzyskać jeszcze więcej voucherów na żywność. A jeśli po około 7 godzinach oczekiwania ogłoszone zostanie, że lot zostanie odwołany tego dnia – każdy może trochę panikować, ponieważ nie wie się, co się wydarzy i jak dotrze się do punktu docelowego. Zwykle jest tak, że wszyscy, którzy czekają na lot, są poproszeni o opuszczenie strefy bezpieczeństwa i powrót do stanowisk odprawy linii lotniczych w celu uzyskania dalszych szczegółów.

Dobrze jest, jeśli linie lotnicze wcześniej przygotują miły hotel na lotnisk dla wszystkich z wliczoną w cenę kolacją i śniadaniem. Okazuje się wtedy, że nie jest tak źle.

Niektórzy pasażerowie czasem też dzwonić do linii lotniczej z prośbą o odszkodowania lotnicze, i dobrze jest wtedy, gdy linia lotnicza potwierdza, że ​​wszyscy pasażerowie otrzymują anulowane odszkodowanie za przelot. Kwota, którą otrzymasz, zależy zwykle od długości lotu, co w tym przypadku często jest to około 600 EUR na pasażera. Więc w zasadzie można nawet załapać się na darmową wycieczkę. Jeśli spojrzysz na to z tej perspektywy, nie jest nawet tak źle mieć opóźniony lot, chyba że oczywiście przegapiłeś z tego tytułu coś naprawdę ważnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com