Opieka nad seniorem w Niemczech – czy to opłacalne zajęcie?

 

Osoby, które mają w sobie dużą dozę empatii, a przy tym potrafią ciężko pracować i mają sytuację rodzinną umożliwiającą podjęcie pracy w Niemczech, powinny rozważyć pracę, jaką jest opieka nad seniorem. Czy to opłacalne zajęcie?

Co robi opiekunka seniora w Niemczech?

Gdy chodzi o zajęcie, jakim jest opieka seniora praca jest bardzo różna, w zależności od wielu czynników — dlatego też należy starannie analizować dostępne w internecie oferty pracy. Gdy marzysz o pracy jako opiekunka Niemcy będą doskonałym miejscem, aby się realizować zawodowo. Warto wcześniej zrobić specjalny kurs lub ukończyć szkołę na kierunku opiekuna medycznego. To nie tylko dodatkowe kwalifikacje, ale także sposób na to, by zrozumieć, czym tak naprawdę jest ta praca, na czym polega, i czy będziemy się do niej nadawać.

Opiekunka Niemcy zajmuje się różnymi czynnościami, jakie należy wykonywać przy osobach starszych. Gdy są to osoby sprawne ruchowo i samodzielne, bardzo często zadaniem opiekunki jest jedynie gotowanie, sprzątanie, towarzystwo przy spacerach czy zawożenie w różne miejsca. Do seniorów leżących i schorowanych bardzo często zatrudnia się jedynie wykwalifikowane opiekunki, które potrafią robić zastrzyki, reagować w nagłych sytuacjach, zmieniać opatrunki. Ich praca jest dużo cięższa i bardziej odpowiedzialna, a zatem lepiej wynagradzana.

Czy jako opiekunka można dużo zarobić?

Średnie wynagrodzenie dla opiekunek seniorów w Niemczech wynosi około 1500 euro za miesiąc. Na lepszą pensję mogą liczyć wykwalifikowane pielęgniarki, które zatrudnia się przy pracy nad osobami obłożnie chorymi. Chcąc zarabiać na tym stanowisku jak najwięcej, można zdecydować się na specyficzną, nocną opiekę, polegającą na zamieszkaniu w domu seniora i byciu przy nim nie tylko w dzień w określonych godzinach, ale również czuwaniu przy nim w nocy. To oczywiście bardzo wymagające zadanie, które sprawia, że niekażdy decyduje się podjąć tego typu opieki.

Czy opłaca się praca opiekunki w Niemczech?

Biorąc pod uwagę nie tylko kurs złotego, ale również średnie wynagrodzenie miesięczne w Niemczech, praca opiekunki wynagradzana jest solidnie. Można za nią otrzymać równowartość około 6-8 tysięcy złotych netto. To pieniądze, których nie udałoby się zarobić w Polsce jako opiekunka w normalnym wymiarze czasu pracy. Jeśli zatem marzy Ci się opieka seniora praca w Niemczech będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie gdy dobrze znasz język niemiecki i posiadasz odpowiednie kwalifikacje opiekuna medycznego. Zamieszkiwanie blisko niemieckiej granicy to atut, dzięki któremu łatwiej Ci będzie również przyjeżdżać do domu w Polsce tak często, jak to możliwe.

Jak szybko i łatwo rozliczyć PIT?
Pozycjonowanie strony firmowej w Internecie – pierwsze kroki do zdobycia wysokiej pozycji w Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com