Opcja popularna wśród pracodawców: wirtualna rozmowa kwalifikacyjna

audyt seo

Być może kierownik ds. rekrutacji skontaktował się z Tobą i poprosił o umówienie rozmowy kwalifikacyjnej. Jest tylko jeden haczyk: jest to rozmowa wirtualna. Ten scenariusz staje się coraz bardziej powszechny. To pozwala zawęzić liczbę kandydatów. Proces ten umożliwia pracodawcom otwarcie puli talentów, jednocześnie zmniejszając koszty podróży, jakich wymagałaby taka praca Poznań.

Dla potencjalnych pracowników próba przeprowadzenia prezentacji za pomocą oprogramowania do wideokonferencji, takiego jak Skype, Zoom lub Google Hangouts, może być nieco zniechęcająca. Oto kilka wskazówek dotyczących wirtualnej rozmowy kwalifikacyjnej, aby zmniejszyć stres i pomóc sobie w znalezieniu pracy.

Jak przygotować się do wirtualnego wywiadu?

W chwili, gdy zgodzisz się na wirtualną rozmowę kwalifikacyjną, przetestuj swoją technologię, aby upewnić się, że jesteś przygotowany na sukces. Sprawdź połączenie internetowe i upewnij się, że kamera i mikrofon działają. Jeśli obraz jest ziarnisty lub odczuwasz echo, być może będziesz musiał kupić mini kamerę internetową z wbudowanym mikrofonem — co jest trudne do zrobienia na pięć minut przed rozmową, więc nie zwlekaj.

W dniu ponownie przetestuj swój sprzęt i połączenie internetowe. Spryt techniczny jest jedną z 10 najważniejszych cech, których poszukują pracodawcy, a grzebanie w dźwięku lub oświetleniu podczas rozmowy daje kierownikowi ds. rekrutacji powód do zakwestionowania, czy jesteś odpowiednim kandydatem do pracy.

Ustaw scenę i zminimalizuj rozproszenie

Podczas testowania swojej technologii ustal, gdzie przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną. Znajdź pokój z optymalnym oświetleniem, najlepiej w pobliżu okna lub pustej ściany, aby zagwarantować, że będziesz głównym punktem rozmowy. Niezależnie od tego, czy siedzisz na kanapie w salonie, czy w domowym biurze, posprzątaj swoje otoczenie. Trudno przekonać pracodawców, że jesteś zorientowany na szczegóły i zorganizowany, gdy w kącie widać piętrzące się pranie.

Po ustaleniu, wyeliminuj wszystkie rozproszenia – a wymarzona praca Poznań będzie bliżej. Wyłącz telewizor, wycisz telefon komórkowy i zamknij pobliskie okna, aby stłumić ruch uliczny.

Usiądź przygotowany

To, że korzystasz z komputera, nie oznacza, że ​​możesz wyszukiwać odpowiedzi w sieci w trakcie rozmowy, więc unikaj klikania. Chcesz wyglądać na skupionego i gotowego odpowiedzieć na wszelkie pytania bez pomocy internetu. Zbadaj firmę z wyprzedzeniem i zanotuj notatki w celu łatwego odniesienia. Wydrukuj również kopię swojego CV, aby nie zapomnieć o kluczowych kwestiach do omówienia.

Najlepiej też przygotować się z odpowiedziami na często zadawane pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, takie jak:

• Dlaczego interesuje Cię ta praca?
• Co wiesz o naszej firmie?
• Jakie są twoje największe słabości?
• Co uważasz za swoje największe osiągnięcie zawodowe?
• Opowiedz mi o wyzwaniu w pracy i jak sobie z nim poradziłeś.
• Czego szukasz na nowym stanowisku?
• Dlaczego rezygnujesz ze swojej obecnej pracy?

Unikaj zapamiętywania każdej odpowiedzi, aby nie brzmieć zbyt dobrze. Zamiast tego napisz kilka ogólnych myśli na karteczkach samoprzylepnych, które możesz przykleić do komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com