Odzież ochronna – zaufaj jakości i zadbaj o zdrowie pracowników

Prace na wysokościach oraz w każdych innych trudnych warunkach wymagają nie tylko odpowiednich umiejętności i kwalifikacji. Nie bez znaczenia jest także sposób, w jaki zlecający prace dba o komfort swoich pracowników. Niezwykle istotną kwestię w tym zakresie stanowi troska o zapewnienie im maksymalnie bezpiecznych warunków pracy. Najprościej można tego dokonać kupując odpowiednią odzież ochronną. Sprawdź, dlaczego dobór odpowiednich ubrań roboczych ma tak duże znaczenie oraz w jaki sposób wybrać te najlepsze.

Pracownik zabezpieczony w odzież ochronną – to pracownik wydajniejszy

Zagwarantowanie pracownikom bezpieczeństwa w trakcie wykonywanych przez nich zadań, to nie tylko jeden z wielu obowiązków, jakie ciążą na właścicielach firm. To także sposób na zmotywowanie osoby zatrudnionej do bardziej wzmożonego wysiłku i zaangażowania. Jak gwarancja bezpiecznych warunków pracy wpływa na sposób jej wykonywania?

Po pierwsze – pracownik wiedząc, iż jest właściwie chroniony czuje się o wiele bardziej komfortowo. To z kolei powoduje, iż może wykonywać zlecone mu zadania bez zastanawiania się nad tym, czy nie jest narażony na utratę zdrowia. Dotyczy to głównie zadań typu prace na wysokościach czy w tak zwanych warunkach trudnych lub na zewnątrz. Po drugie – pracownik posiadający odpowiednią odzież ochronną czuje się ważny dla swojego pracodawcy. Tym samym wykonuje swoje zadania dokładniej i rzetelniej. Po trzecie – poczucie bezpieczeństwa zagwarantowane pracownikowi w postaci odzieży roboczej znajduje także swoje odzwierciedlenie w  jego lojalności wobec pracodawcy. Dostarczenie pracownikom ubrań odpowiednio dopasowanych do wykonywanych przez nich działań, świadczy także o tym, iż w danym zakładzie pracy są w pełni przestrzegane zasady BHP. Ma to często wpływ na odbiór wizerunku firmy zarówno przez przyszłych pracowników, jak i partnerów biznesowych.

Ci pierwsi – chętniej zgłoszą się do przedsiębiorstwa. Drudzy będą mieli pewność, że zaczynają współpracę z uczciwym kontrahentem, dla którego równie ważne są dochody, czy zyski, jak i bezpieczeństwo zatrudnianych osób.

Jak wybrać dobrą odzież ochronną?

Odzież ochronna to szeroki asortyment akcesoriów, które mają za zadanie chronić zarówno całe ciało pracownika, jak i określone jego części – w zależności od tego, do jakich zadań jest on przydzielony.

Zatem pierwszym kryterium wyboru najlepszej odzieży roboczej jest właściwy jej dobór do zadań, jakie stoją przed pracownikiem. Dobra odzież ochronna powinna także pochodzić od renomowanych producentów. Dzięki temu pracodawca zyskuje na pewności, iż wyposaża swoich pracowników w dobrej jakości akcesoria.

Markowa odzież ochronna wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które dodatkowo są odpowiednio dobierane do funkcji, jakie ta ma pełnić. Najlepsza odzież ochronna powinna cechować się również następującymi cechami:

  • trwałość;
  • solidne wykonanie z materiałów odpornych na zniszczenie;
  • idealne dopasowanie do parametrów ciała użytkownika – w tym także możliwość jej regulacji;
  • wygoda noszenia;
  • uniwersalność zastosowania.

Odzież robocza powinna również zapewniać pracownikowi maksymalne poczucie ochrony, czyli chronić go przed:

  • ewentualnymi urazami;
  • przedostaniem się niebezpiecznych substancji oraz pyłów do jego oczu czy dróg oddechowych bądź na powierzchnię ciała;
  • niekorzystnymi czy utrudniającymi wykonywanie pracy warunkami pogodowymi.

Dobra odzież ochronna powinna także przyczyniać się do tego, że pracownik będzie czuł się pewnie w warunkach, w jakich przyjdzie mu wykonywać zlecone zadania. Poza tym musi ona posiadać odpowiednie atesty oraz certyfikaty zgodności z aktualnymi wymogami BHP.

Po czym poznać dobrego pracodawcę? Jego najlepszą wizytówkę stanowią pracownicy, którzy bez obaw o swoje bezpieczeństwo rzetelnie wykonują zlecone im zadania. Jest to możliwe jednak tylko wówczas, gdy są oni odpowiednio zabezpieczeni, czyli posiadają odzież roboczą, która chroni ich przed urazami czy nieszczęśliwymi wypadkami. Aby ubrania tego typu pełniły swoje funkcje, muszą cechować się: wytrzymałością, estetyką, a także wygodą i optymalnym dopasowaniem zarówno do  parametrów ciała pracownika, jak i rodzaju wykonywanej przez niego pracy. Jedynie kombinacja wszystkich tych cech gwarantuje wybór najlepszej odzieży ochronnej. Taką oferuje między innymi firma Glovex.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com