Odzież firmowa z logo jako element zwiększający rozpoznawalność marki

W jakim celu stosuje się odzież firmową i dla kogo jest przeznaczona?

Odzież firmowa jest coraz częściej spotykanym elementem w większości firm w Polsce. Trend ten dotarł do nas z krajów Europy Zachodniej, gdzie jest to już standard. Wprowadzenie takich rozwiązania przynosi ogromny marketingowy sukces przy relatywnie niskich kosztach.

Część z pracodawców w związku z charakterem zlecanej przez nich pracy ma obowiązek zapewnienia pracownikowi odzieży. Są to miejsca pracy gdzie podczas jej wykonywania, pracownik może uszkodzić lub zabrudzić odzież własną. Przykładem takich miejsc pracy może być:
gastronomia
służby medyczne
linie produkcyjne fabryk
służby sanitarne

Kolejnym z powodów jest ujednolicenie wizerunku pracowników firmy. Mimo zajmowania różnych pozycji w firmie każdy z pracowników w swoim stroju ma wspólne elementy. Może być to logo, czy kolor, z którym firma się utożsamia. Wysokiej rangi menedżerowie noszą koszule z nadrukiem logo np. na kołnierzu a pracownicy fizyczni bluzy polarowe z logo firmy umieszczonym na plecach. Pokazuję im to, że niezależnie od stanowiska są tak samo ważną częścią firmy.

 koszule z logo noszone przez menedżerów

W firmach, w których nie obowiązuje żaden dress code, częstym rozwiązaniem jest zapewnienie pracownikom ubrań, co niweluje różnice w stylach ubioru pracowników. Ma to też aspekt psychologiczny. Pracownicy czują się częścią większej grupy, co zapewnia większą motywację i lepsze wyniki. Pracownicy, którzy noszą ubrania firmowa, są wizytówką, jak i reklamą firmy, dlatego warto zainwestować w dopasowane ubrania. To ich wygląd ma w dużym stopniu znaczenie, jak postrzegana jest firma przez klientów, z którymi mają kontakt.

Kolejnym aspektem, na który wpływa odzież firmowa, jest szybkie rozpoznanie pracownika firmy. Jest to stosowane np. w sklepach wielkopowierzchniowych. Klienci spośród tłumu osób potrafią szybko odszukać pomocnika w celu zapytania o towary czy usługi oferowane przez sklep. Z perspektywy klienta jest to bardzo łatwe i szybkie dzięki zastosowaniu wyróżniających się kolorów.

Podczas wszelkich targów i wystaw, pracownicy noszący jednakowe stroje z logo firmy wpływają na rozpoznawalność marki wśród odwiedzających.Klientowi łatwiej jest powiązać dany produkt czy usługę, jeśli zapadnie mu w pamięć osoba, która ją prezentowała.

Dopasowanie odzieży przy większej ilości zatrudnianych pracowników z pewnością może być czasochłonne, ale efekty takie zabiegu są wymierne. Warto zastanowić się nad podziałem na kobiety i mężczyzn podczas wyboru kroju ubrania. Ważne jest, aby rozmiary ubrań również były dopasowane, dlatego warto poświęcić czas na zebranie informacji od pracowników o ich preferencjach.

Co najczęściej umieszcza się na odzieży reklamowej i jak ona wygląda?

Odzież firmowa może być tak różna, jak różne są pomysły firm, dla których jest tworzona.
Najcięższym elementem, który znajduje się na ubraniu, jest logo firmy. Kolejnym z elementów umieszczanych na ubraniach jest nazwa firmy oraz często towarzyszące mu hasło reklamowe firmy. Firmy umieszczają również dane kontaktowe takie jak adres strony internetowej, telefon czy e-mail. Częstym wyborem jest ograniczenie się do jednego koloru ubrań kojarzącego się z firmą. Dopasowanie odpowiedniego rodzaju ubrania do stanowiska, jakie wykonuje pracownik, również będzie miało duży wpływ na późniejsze, postrzeganie firmy przez klientów, oraz budowaniu jej rozpoznawalności.

Jakich technologii używa się do tworzenia nadruków na przykładzie sklepu z odzieżą firmową Logomix.

Przed wyborem odzieży firmowej, trzeba zdecydować się, na jaki elemencie ubioru będzie on stosowany. Po wyborze odpowiednich elementów, ilości sztuk, rozmiarów i kolorów przystępuje się do następnych. Klient, przesyłając grafiki oraz specyfikacje tego, co ma znaleźć się na ubraniu, może wybrać kilka technologii produkcji. Technologie te zamiennie używane są w zależności od przeznaczenia produktu.

Haft komputerowy

Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością naszywek i emblematów. Zastosowanie specjalistycznych nici odporny na pranie w wysokiej temperaturze. Wygląd haftowanych logo czy znaków firmowych uważany jest za element zwiększający prestiż odzieży.

przykład haftu wykonanego na polarze przez firmę Logomix

Sitodruk

Najczęściej stosuje się go przy zadruku płaskich powierzchni na koszulkach bluzach czy czapkach. Sitodruk oferuje możliwość wydruku w dowolnym kolorze. Stosowany przy dużym nakładzie ze względu na niski koszt jednostkowy. Wysoka jakość nadruku oraz jego niepodważalna trwałość.

Sublimacja

Technika wykorzystywana, jeśli projekt wymaga wysokiej jakości odwzorowania. Używana jest np. przy wydruku zdjęć na odzieży. Zastosowanie tej metody zapewnia również wysoką trwałość nadruku.

Folia Flex oraz Flock

Za pomocą tej metody wygrzewana jest w tkaninę cienka folia wcześniej wyciętą na ploterze. Flock jest grubszą folią pokrytą meszkiem. Odpowiedni czas, jak i temperatura wgrzewania zapewni duża odporność.

Przykłady zastosowania odzieży pracowniczej. Zestawy dla pracowników.

Prowadząc stację benzynową, pracowników należy wyposażyć w zależności od pełnionych przez nich funkcje. Z pewnością inaczej musi zostać ubrany kierownik, a inaczej osoba pracująca na zewnątrz. Ze względu na specyfikę pracy trzeba pamiętać też o dopasowaniu ubioru do warunków atmosferycznych. Kierownik powinien otrzymać wysokiej jakości koszule z emblematem firmy. Osoby pracujące na zewnątrz w okresie zimowym powinny dostać ciepły polar, kurtkę i czapkę zimową. Wszystko opatrzone oczywiście logiem firmy, aby firma dla klienta była spersonalizowana.

Firma zajmująca się remontami drogowymi bądź utrzymaniem ruchu, swoim pracownikom powinna zapewnić odzież ostrzegawczą. W związku z pracą, w niebezpiecznych warunkach, często również w nocy powinni być oni widoczni z dużej odległości. Polary, koszulki czy też kamizelki w kolorze fluorescencyjnym będą świetnym wyborem.

odblaskowy polar wykorzystywany przez drogowców

Podsumowanie

Dzięki zastosowaniu odzieży firmowej rośnie nasz rozpoznawalność jak i jest to dodatkowa reklama firmy. Korzyści wynikające z takiego rozwiązania są ogromne zarówno dla pracowników jak i przedsiębiorstwa. Klienci i kontrahenci mają poczucie współpracy z profesjonalną firmą a pracownicy że tworzą zgrany zespół, który codziennie walczy o sukces firmy. Dzięki szerokiej gamie produktów na których można zastosować naszywki, hafty czy druki można je wykorzystać w każdym profilu przedsiębiorstwa.

One Comment on “Odzież firmowa z logo jako element zwiększający rozpoznawalność marki”

  1. Ciekawą opcją także dla klubów sportowych jak i motocyklowych jest identyfikacja wizualna. W łatwy sposób możemy zamówić dzisiaj naszywki dla jakiejś grupy lub zespołu. Personalizacja także nie stanowi problemu, ponieważ metoda haftu komputerowego pozwala na zaprojektowanie i wykonanie dowolnego wzoru. Rozliczenie następuje na zasadzie zliczania ilości uderzeń igły. Warto odwiedzić dobry sklep z naszywkami i założyć zapytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com