Odmień wizerunek swojej firmy – postaw na ekologiczne opakowania kartonowe

 

Współcześni konsumenci są coraz bardziej świadomi, jak duże znaczenie odgrywa ekologia. W swoich domach wdrażają rozwiązania, które są przyjazne środowisku (na przykład wielorazowe torby na zakupy, bambusowe szczoteczki do zębów itp.). Przykładają też dużą wagę do produktów i opakowań, w których są wysyłane. Warto zatem przyjrzeć się tej kwestii w swoim przedsiębiorstwie i zrezygnować z plastikowych toreb na rzecz ekologicznych rozwiązań. Opowiemy o nich w naszym artykule.

Opakowania ekologiczne, czyli jakie?

Opakowania ekologiczne to takie, które są produkowane z biodegradowalnych i odnawialnych surowców. Ważną cechą jest możliwość poddania opakowań recyklingowi. Znacząco zmniejsza to ilość produkowanych odpadów, co obecnie stanowi największą bolączkę naszej planety. Do najpopularniejszych opakowań ekologicznych należą kartony i pudełka z tektury.

Tektura jest surowcem odnawialnym i z powodzeniem poddaje się ją ponownej obróbce. Jest także całkowicie biodegradowalna – rozkłada się w ciągu zaledwie 3 miesięcy, podczas gdy plastik (na przykład reklamówka) zaśmieca planetę około 400 lat! Różnica jest imponująca, prawda? Ponadto jest to materiał lekki i łatwy w transporcie, co pozwala zmniejszyć koszty transportu, ale także ślad węglowy.

Pudełka, jakie ma w ofercie producent opakowań kartonowych, opatrzone są certyfikatem 100% Eco Friendly. Oznacza to, że są w pełni ekologiczne.

Dlaczego warto stawiać na kartonowe opakowania?

Poza wymienionymi już walorami warto wspomnieć o niskiej cenie i wysokiej dostępności kartonów, co jest istotne dla każdego przedsiębiorcy. Producent kartonowych opakowań ma do zaoferowania różnego rodzaju pudełka, w tym na przykład:

  • jednostkowe

  • zbiorcze

  • klapowe

  • fasonowe

  • wykrojnikowe

Ponadto można zdecydować się również na niestandardowe konstrukcje, które producent kartonów tekturowych wykona bez problemu. Tektura jest wdzięcznym w obróbce surowcem, co daje w zasadzie nieograniczone możliwości personalizacji produktu.

Opakowania wytwarzane są z uwzględnieniem najwyższych standardów jakości FEFCO (European Federation of Corrugated Board Manufacturers). Są niezwykle trwałe i mocne; świetnie zabezpieczają towar przed uszkodzeniem w transporcie.

Pamiętaj także, że kartonowe pudełka mogą być doskonałym nośnikiem reklamy. Producent opakowań kartonowych może nadrukować na nich grafikę wraz z logo. Dzięki temu opakowania będą spójne z komunikacją wizualną twojej marki. Możesz wybrać pudełka o naturalnej barwie tektury, ale produkuje się je również w dowolnych kolorach.

Takie kartonowe pudełka sprawdzają się w każdej branży, między innymi: w przemyśle spożywczym, przetwórczym, chemicznym, farmaceutycznym i RTV/AGD. Nie wahaj się dłużej, ponieważ świat zmierza w stronę ekologicznych rozwiązań i nie będzie czekał. Wdrożone zmiany spodobają się klientom, a tobie przyniosą wymierne korzyści.

1,5 procent podatku – Na co przekazać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com