Od koloru po bałagan – urządzamy wydajne biuro!

Niezależnie od tego, czy w domu, czy w biurze, inteligentnie zaprojektowane przestrzenie robocze są kluczowym elementem wydajności. Włączenie tych kilku wskazówek do projektu biura może przenieść Twój biznes (lub pracę domową) na wyższy poziom.

1. Kolor i bałagan

Kolor i bałagan mogą znacząco wpływać na wydajność. Podczas gdy jasne kolory, takie jak żółty i pomarańczowy, mogą stymulować w krótkich seriach, w nadmiarze mogą powodować zmęczenie oczu i powodować drażliwość. Podobnie, zagracona powierzchnia robocza może sprawić, że każde zadanie wydaje się bardziej przytłaczające niż jest i prowadzi do ogólnego braku koncentracji. Zorganizowana stacja robocza z dużą ilością miejsca i starannie przechowywanymi narzędziami na wyciągnięcie ręki to najlepszy sposób na zachęcenie do wydajnej pracy.

2. Akustyka

Nie jest tajemnicą, że otwarty plan biurowy prowadzi do zwiększonej współpracy i komunikacji, ale może również powodować zakłócenia. Upewnij się że, Ci którzy muszą dużo korzystać z telefonu, znajdują się z dala od ciszej działających pracowników. Na szczęście na rynku dostępne są stylowe rozwiązania akustyczne. Elastyczne, ruchome ściany w połączeniu ze stałym sufitem dźwiękoszczelnym i powierzchniami ściennymi mogą stworzyć bardziej wydajne środowisko dla wszystkich.

3. Elastyczność

Upewnij się, że Twoje biuro jest zaprojektowane tak, aby mogło pomieścić nie tylko tych, którzy tam pracują, ale także przyszłych pracowników, którzy mogą mieć różne potrzeby i gusty. Niektórzy używają szuflad, inni wolą szafki. Niektórzy wolą pracować po lewej, inni po prawej stronie biurka. Uwzględnij kombinację w swoim projekcie, aby układ był elastyczny i trwały tak długo, jak to możliwe.

4. Ergonomia

Nic nie jest gorsze dla wydajności – ani dla zdrowia! – niż brak właściwej ergonomii, na jaką zasługuje. Zła postawa może powodować:

  • zmęczenie oczu
  • bóle głowy, szyi i pleców
  • ogólne zmęczenie

Ale zdrowa postawa zaczyna się od dobrego projektu, dlatego ważne jest przestrzeganie wytycznych ergonomicznych, opracowanych przez BHP, aby uniknąć napięć i obrażeń. Krzesła z regulacją wysokości, półki na klawiaturę i monitory będą służyć do zachowania zdrowia Twoich pracowników. Jeśli masz jakieś wątpliwości – zawsze warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów takich https://visoodesign.pl.

5. Oświetlenie

Dobre oświetlenie jest nie tylko kluczowym elementem dobrego samopoczucia, ale także jest związane z wydajnością i motywacją. Połączenie bezpośredniego i pośredniego światła sztucznego (oprawy sufitowe, stoły i lampy podłogowe), a także naturalnego światła, stworzy efekt warstwowego oświetlenia. Ważne jest, aby oferować wystarczającą iluminację, aby wspierać każdy rodzaj zadania i zapewnić możliwość sterowania oświetleniem i ściemniania. Dlatego zachęcamy do tego, by wybrać energooszczędne oprawy z odpowiednim, przyjemnym dla oka kolorem, aby ulepszyć rodzaje zadań, które muszą być wykonywane w Twojej firmie. Postaw na te rozwiązania oświetleniowe, które zapewniają wizualnie czyste środowisko – to dobra opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com