Ochrona majątku i ochrona podatkowa

Brexit jest to naprawdę bardzo duże zagrożenie nie tylko dla przedsiębiorstw, jak i dla majątku polskich firm, ale także dla przedsiębiorstw Polaków, którzy założyli swoje firmy w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania jest pierwszym państwem, które opuszcza Unię Europejską. Niepewność Polaków mieszających w Wielkiej Brytanii jest naprawdę bardzo duża.

Jak założyć firmę w Anglii?

Założenie firmy w UK wcale nie jest trudne i nie wymaga od nas bardzo dużego wysiłku ani zaangażowania, jeżeli postanowimy oddać pełną księgowość oraz obsługę prawną poważnej firmie. Najczęściej są to profesjonalne kancelarie. Bardzo trudno jest przewidzieć, jakie dokładnie będzie miał skutki Brexit, dlatego najlepszym dla nas sposobem jest powierzenie swojego przedsiębiorstwa w jak najlepsze ręce. Bardzo dobrą wiadomością z pewnością jest to, że prawa obywateli Unii w Wielkiej Brytanii w ogóle się nie zmienią i należy je respektować. Raport ”Business Brexit Priorities” mówi nam o tym, że przepisy dotyczące obcokrajowców prowadzących swoje przedsiębiorstwa w granicach Wielkiej Brytanii się nie zaostrzą. Także jak widać, prawo nie powinno się zmienić na niekorzyść. Niestety niepokojące jest to, że Unia Europejska nie będzie już decydować o zmianach w podatku VAT. Statystyki mówią nam, że aż jedna na siedem firm w Anglii jest przedsiębiorstwem prowadzonym przez obcokrajowców. Nic w tym dziwnego, ponieważ w Polsce o wiele więcej przedsiębiorstw musi się zamknąć z powodu zbyt wysokich podatków i ogólnie niekorzystnych przepisów. Podsumowując, Wielka Brytania najpewniej nadal pozostanie otwarta na nowe przedsiębiorstwa zakładane przez obcokrajowców, więc nie mamy czym się martwić.

Założenie spółki LTD

Gdy zdecydujemy się już na rejestrację spółki LTD, musimy się liczyć z tym, że prędzej czy później będziemy musieli skorzystać z usług profesjonalnych kancelarii. Udzielają one pomocy osobom zakładającym własne przedsiębiorstwo na terenie Wielkiej Brytanii, co jest oczywiście niesamowitym ułatwieniem. Spółka LTD ma to do siebie, że jest najczęściej zakładana spośród wszystkich rodzajów spółek w Anglii. Dzieje się tak za sprawą jej prestiżowej formy, jak i przystępności przy rejestracji. Niniejsza spółka posiada własną osobowość prawną, jest także spółką kapitałową. Takie przedsiębiorstwo może założyć więcej niż jedna osoba (zarówno prawna, jak i fizyczna). Cała rejestracja spółki LTD odbywa się w dwóch etapach – pierwszy etap jest to zarejestrowanie się w Companies House, natomiast drugi i kolejny etap jest to zameldowanie spółki w urzędzie skarbowym w przeciągu 3 miesięcy.

Ochrona podatkowa

Wiadomo, że Brexit ma swoje skutki również w przypadku podatków i ochrony podatkowej. Wszelkie dyrektywy unijne w ogóle nie będą obowiązywały Wielkiej Brytanii, przez co nie wiadomo czy podatki wzrosną, czy może zmaleją. Najprawdopodobniej powrócimy do umów polsko – brytyjskich regulujących podwójne opodatkowanie. Mimo wszystko naprawdę bardzo opłaca się założyć swoje własne przedsiębiorstwo w Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com