Obsługa prawna firmy – jak to wygląda?

Dzisiejsze prawo może być bardzo skomplikowane dla kogoś, kto nigdy nie kształcił się w tym zakresie i nie śledzi na bieżąco zmian. Dlatego większość dużych firm zatrudnia do tego kancelarię lub prawnika na etat. Kto powinien się zastanowić nad taką obsługą? Jak to wygląda organizacyjnie? Jakie usługi wchodzą w zakres takiej obsługi? Jaki jest koszt? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w tym artykule.

https://www.youtube.com/watch?v=LnUVGb5U1hY

Obsługa prawna firmy

Obsługa prawna firmy to wsparcie przedsiębiorstwa w jego codziennej, bieżącej działalności. Taka obsługa zawiera zarówno porady prawne, jak i pomoc w wypełnianiu formalności, pisanie dokumentów itp. Taka usługa może być przydatna dla wielu przedsiębiorców.

Kto powinien mieć prawnika?

Nawet jednoosobowa działalność potrzebuje choć jedną poradę prawną w czasie jej działalności. Zwykle małym przedsiębiorstwom wystarczają konsultacje doraźne, raz na jakiś czas, bez stałej współpracy z jednym prawnikiem lub kancelarią. W przypadku średnich firm i mniejszych, ale z rozwijających się, które wymagają regularnych porad prawnych, lepszą opcją jest wykupienie obsługi prawnej firmy. Jej zakres jest ustalany indywidualnie i dopasowywany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. W przypadku dużych firm i korporacji, prawnik zazwyczaj jest zatrudniany na etat. Jest to spowodowane dość dużymi potrzebami w zakresie prawa.

Zakres usług obsługi prawnej firmy

Tutaj wszystko zależy od indywidualnej umowy pomiędzy firmą a kancelarią lub prawnikiem. Wykupienie takich usług u kancelarii, wydaje się być bardziej praktyczne. Najczęściej posiadają oni specjalistów z każdej dziedziny prawa. Dzięki temu mamy gwarancję jakości porad i pomocy prawnej. Wiadomo, że ciężko jest, aby jeden człowiek był specjalistą od wszystkich tematów. Oto kilka usług, których możemy się spodziewać w ofertach kancelarii:

  • tworzenie i redagowanie umów z pracownikami i/lub kontrahentami,
  • reprezentacja przed kontrahentami i sądem,
  • kontaktowanie się z dłużnikami i ściąganie należności,
  • porady w zakresie prawa spółek, prawa handlowego czy gospodarczego.

Samych usług w zakresie obsługi prawnej może być o wiele więcej. Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości kancelarii.

https://www.youtube.com/watch?v=BmPvhjjmSC4

Koszt obsługi prawnej firmy

Tu taj tak samo jest, jak w przypadku zakresu usług. Wszystko zależy od dużej ilości czynników. Im większe przedsiębiorstwo, tym drożej. Im większy zakres usług, tym, znowu, drożej. Bardziej doświadczone i z lepszą opinią prawnicy lub kancelarie będą drożej ceniły swoje usługi, ale gwarantowały lepszą jakość swoich porad i pomocy. Zerknij na https://kancelariafortis.pl/ by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Zalety obsługi prawnej firmy przez kancelarię

Jeżeli dosyć często potrzebujecie pomocy prawnej, to taniej wyjdzie wykupienie takiej usługi na stałe u kancelarii, niż za każdym razem płacić za osobną wizytę. Jedna kancelaria zazwyczaj zatrudnia wielu prawników, którzy są specjalistami w różnych dziedzinach prawa. Dzięki temu można mieć pewność, że ta pomoc prawna jest na wyższym poziomie, niż gdyby taka wiedza była wymagana od jednej osoby. Bezpieczeństwo i uniknięcie przykrych konsekwencji pomyłek jest sprawą ważną w prowadzeniu działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com