O czym trzeba pamiętać, kupując soczewki do jazdy samochodem?

Za każdym razem, gdy jedziemy, nasze oczy muszą się mocno wysilić, śledząc szybko poruszające się obiekty, dbać o jeszcze szybszy czas reakcji.

Jednak z widocznością na drodze różnie bywa, do tego często dochodzą niesprzyjające jej czynniki, takie jak:

  • oślepiające światło słoneczne
  • mgła
  • opady atmosferyczne

Jednak odpowiednie soczewki do jazdy samochodem takie jak te proponowane przez hoyavision.com/pl/ mogą zapewnić pomimo tych warunków większe szanse na bezpieczne podróżowanie. Ale zanim się je kupi warto się zastanowić czym charakteryzuje się idealna para soczewek do jazdy samochodem.

Ograniczona widoczność – jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa podczas jazdy

Trzeba to ustalić już na początku: soczewki do jazdy samochodem są czymś więcej niż modnym dodatkiem! Pomagają nam:

  • ostrzej widzieć
  • zwiększać bezpieczeństwo na drodze
  • zrelaksować i zadbać o ozy
  • chronić przed szkodliwym promieniowaniem

Prawda jest bolesna: wielu kierowców ma słaby wzrok i jest to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych i ryzyko, które u każdego kierowcy można łatwo zmniejszyć. W związku z tym regularne badania okulistyczne przez wykwalifikowanego optyka i, w razie potrzeby, soczewki do jazdy samochodem są niezbędne dla takiego kierowcy. To ważne: nawet jeśli nie masz i nie miałeś nigdy żadnych problemów z oczami, zaleca się badanie wzroku co 2-3 lata – jest to tym bardziej zasadne dla każdego, kto ukończył 40 lat i prowadzi samochód.

Dobre soczewki do jazdy samochodem czyli jakie?

Jak już zostało ustalone, naprawdę wiele źródeł światła może wpływać na nasze pole widzenia podczas jazdy, z tego powodu soczewki bez powłoki antyrefleksyjnej nie będą przydatne, a wręcz przeciwnie mogą powodować problemy z widocznością. Ma to miejsce szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zmuszeni prowadzić samochód na przykład na mokrej nawierzchni. Światło odbijające się w tym momencie od reflektorów nadjeżdżających z przeciwka pojazdów może być naprawdę śmiercionośne. Jedyny słuszny wybór w takiej sytuacji to soczewki do jazdy samochodem wzbogacone specjalną powłoką polaryzacyjną. Tego rodzaju soczewki są szczególnie zalecane dla kierowców, którzy jeżdżą głównie w nocy bądź o zmierzchu.

Najlepiej też zawsze zasięgnąć rady doświadczonego i renomowanego optyka, którego wysoki poziom wiedzy na temat dostępnych na rynku soczewek będzie stanowił nieocenione źródło pomocnej wiedzy w takich decyzjach. W końcu chodzi tutaj o zdrowie, a nawet życie ludzkie – kierowcy, pasażerów jak również wszelkich innych uczestników ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com