O co warto zapytać rekrutera?

Pracodawca bądź osoba wyznaczona przez niego, czyli tzw. rekruter to swoistego rodzaju łącznik kandydata z firmą. Rozmowa w nim powinna przebiec obopólnie, co oznacza, iż powinniśmy go pytać o interesujące nas kwestie. Dzięki temu obraz firmy, do której aplikujemy będzie jeszcze pełniejszy.

Szczegóły odnośnie stanowiska

Nie wszystkie oferty zamieszczane na portalach pokroju Pracuj.pl są szczegółowe. Dlatego warto podczas rozmowy z rekruterem zwrócić się z prośbą o rozwinięcie informacji na temat danego stanowiska. Szczególnie cenne będą te dotyczące zakresu obowiązków i kompetencji, możliwość awansu. Możemy ponadto zapytać o to w jakim konkretnie zespole bądź dziale będziemy pracować i jakie ma on znaczenie dla firmy jako struktury organizacyjnej. Im więcej uzyskamy informacji, tym nasze wdrożenie w struktury firmy przebiegnie szybciej i efektywniej.

Organizacja firmy

W czasie rozmowy rekrutacyjnej warto zapytać rekrutera bądź specjalistę z działu HR o strukturę organizacyjną firmy, do której aplikujemy. W ten sposób poznamy hierarchię, a także styl zarządzania przedsiębiorstwem oraz idee, które przyświecają jego kierownictwu. Dzięki temu dowiemy się, czy misja firmy jest zgodna z wyznawanymi przez nas wartościami. Ponadto, dobrym pomysłem jest pytanie o dresscode, do którego będziemy musieli się w przyszłości dostosować.

Warunki pracy

Jedną z najważniejszych kwestii, o które powinniśmy zapytać w czasie rozmowy z rekruterem są warunki naszego zatrudnienia. Zwłaszcza rodzaj umowy, jaki podpiszemy z firmą, czas trwania okresu próbnego czy też możliwość pracy w innym trybie np. zdalnym. Warto również zapytać o ewentualne benefity pozapłacowe. W przypadku, gdy jakaś kwestia budzi nasze zastrzeżenie, powinniśmy prosić o jej rozwinięcie. To ważne zwłaszcza w kontekście płac, gdyż tylko w ten sposób unikniemy pomyłek związanych np. ze zrozumieniem systemu premiowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com