O co pytać przed wybraniem firmy SEO?

Dobra firma SEO da ci szansę na zarobienie dziesiątek lub setek tysięcy złotych miesięcznie, ale złe SEO może sparaliżować każdy istniejący ruch w sieci wyszukiwania. Ważne jest, aby wybrać ją dokładnie – jak to zrobić?

Jeśli myślisz o zatrudnieniu firmy SEO, przygotowaliśmy kilka pytań, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru. Powinieneś zadać te pytania, zanim zatrudnisz kogoś, abyś dokładnie wiedział, czego się spodziewać.

Oczywiście nie musisz zadawać wszystkich tych pytań, ale wyjaśnię, dlaczego każde z nich jest ważne, abyś mógł zdecydować, czy pytanie dotyczy twojej sytuacji.

Rodzaje pomocy SEO

Zanim przejdziemy do pytań, chcę przejrzeć różne typy SEO:

  • indywidualni konsultanci SEO – to freelancerzy, którzy oferują swoje usługi SEO.

  • firmy / agencje SEO np. http://efectownia.pl/ – te firmy mają swoje zespoły SEO i ustandaryzowane procesy SEO. Zwykle pracują z firmami przyzwoitych rozmiarów

  • wewnętrzne SEO – jeśli Twoja firma jest bardzo duża lub szybko się rozwija, często ma sens zatrudnienie własnego zespołu SEO. Możesz dobrać go samodzielnie lub zatrudnić konsultanta SEO, który pomoże wprowadzić odpowiednie rozwiązania i opracuje wstępną strategię.

Pytania w tym poście dotyczą przede wszystkim dwóch pierwszych typów SEO.

Istnieje wiele odmian freelancerów i agencji SEO. Niektóre są świetne, inne są okropne. Oto, co mogę powiedzieć: świetny specjalista SEO nigdy nie będzie pobierał niskich cen. Jeśli szukasz zniżki, najprawdopodobniej skończy się to pozycjonowaniem SEO, które zmniejsza liczbę odwiedzin i szkodzi witrynie w dłuższej perspektywie.

Biorąc to pod uwagę, wysoka cena nie gwarantuje również jakości pracy. Wiele agencji narzuci ceny pracy podstawowej w nieprzyzwoitej kwocie. Ponieważ większość właścicieli witryn nie wie, jak ocenić pracę SEO, te firmy to wykorzystują.

Na szczęście nie jesteś przeciętnym właścicielem witryny. Co najmniej, czytając ten artykuł, wykazałeś, że podejmujesz inicjatywę, aby ostrożnie wyeliminować złe SEO. Tak długo, jak zadajesz właściwe pytania i zwracasz uwagę na odpowiedzi – powinieneś być w stanie znaleźć SEO, które ma pozytywny wpływ na Twoją firmę.

Jak poprawisz ranking naszych wyszukiwarek?

Nie osiągniesz żadnych znaczących wyników bez poważnej strategii SEO. Jeśli zdecydujesz się losowo kierować słowa kluczowe lub budować linki, możesz zobaczyć małe, sporadyczne wyniki, ale nigdy nie zobaczysz stałego wzrostu ruchu. Oznacza to, że wszyscy dobrzy specjaliśc SEO mają jakiś przygotowany proces, niezależnie od tego, czy są niezależnymi pracownikami, czy pracują dla agencji.

Prawdopodobnie nie będą w stanie Ci powiedzieć: „otrzymamy linki do stron X, Y i Z. Ale to, co mogą ci powiedzieć, to jednak coś w rodzaju: „zaczniemy od technicznego audytu SEO w miejscu pracy, aby zidentyfikować obszary, w których można coś podziałać. Następnie określimy najlepsze słowa kluczowe.”

Zapytaj o linki: linki zwrotne od dłuższego czasu stanowią dużą część algorytmów wyszukiwarek i nadal będą odgrywać dużą rolę w przyszłości. Wszyscy w SEO będą „budować” linki do Twojej strony w celu poprawy rankingów.

One Comment on “O co pytać przed wybraniem firmy SEO?”

  1. Jeśli interesuje Was kwestia bezpieczeństwa w sieci, polecam zajrzeć na https://browsehappy.pl/bezpieczenstwo/vpn/. Dobre, solidne usługi VPN są przydatne w wielu sytuacjach, w których nasze dane nie są właściwie chronione lub gdy korzystamy z ogólnodostępnych sieci publicznych. Warto dbać o bezpieczeństwo w sieci, gdyż zaledwie kilka działań jest w stanie nas ochronić przed licznymi zagrożeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com