Nowy trend czyli zarabianie na opcjach binarnych

W internecie coraz częściej pojawiają się oferty oraz reklamy firm oferujących inwestowanie na giełdzie za pomocą tak zwanych opcji binarnych. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy da się zarobić na tego rodzaju biznesie.

Czym są opcje binarne?

Przede wszystkim na początek należy opowiedzieć o tym, czym są opcje binarne. Otóż, jest to dosyć specyficzne narzędzie do inwestowania na giełdzie. W klasycznej formie, inwestowanie polega na zakupie na przykład akcji danej spółki, a później sprzedaży po wyższej cenie. Jeżeli na przykład stwierdzimy że w najbliższej przyszłości akcja danej spółki wzrośnie, a jej aktualna cena wynosi na przykład 10 zł za sztukę, to aby nabyć 100 sztuk, inwestujemy 1000 zł. Jeżeli nasze przekonanie się sprawdziło i akcja wzrosła o 5%, to sprzedając ją zyskujemy 50 zł, oczywiście pomniejszone o prowizję biura Maklerskiego.

Mniejszy nakład finansowy

Opcje binarne natomiast pozwalają zainwestować środki pieniężne w tą samą ideę, jedynie tylko przy mniejszym nakładzie finansowym. Techniczna różnica polega na tym, że inwestując za pomocą opcji binarnych Musimy tylko być w stanie określić czy cena danego aktywa, w naszym przypadku akcji będzie w najbliższym czasie rosła czy malała. Jeżeli wykupimy opcje binarne na akcję spółki z poprzedniego przykładu, i zainwestujemy na przykład 100 zł, i w zakładanym czasie, przykładowo w ciągu dwóch dni cena akcji tej spółki wzrośnie (bez względu o ile), to otrzymamy zwrot z inwestycji. W zależności od firmy oferującej takie usługi, zwrot określane jest od kilkudziesięciu do nawet 80%. Jeśli natomiast okaże się że akcje spółki spadły, tracimy zainwestowane środki.

Różne opinie

Porównując to do przykładu klasycznego inwestowania okazać się może, że zasada działania jest bardzo podobna, natomiast na inwestycje wydajemy o wiele mniej pieniędzy i stracić możemy jedynie tyle ile zainwestowaliśmy. W internecie zdania są podzielone i znaleźć możemy bardzo wiele opinii na temat opcji binarnych. Oczywiście jak wszystko, nie są one dla każdego. Jedyne co można o nich powiedzieć, to że są bardzo proste w obsłudze. Wymagają jedynie zalogowania się na stronę internetową platformę oferującej takie usługi i za pomocą dosłownie dwóch kliknięć możemy dokonać inwestycji. Są również rozwiązania na urządzenia mobilne.

Podsumowując…

Reasumując, odpowiedź na pytanie, czy da się zarabiać na opcjach binarnych jest dosyć trudna. Wynika to z faktu, że bez podstawowej wiedzy ekonomicznej nie będziemy w stanie określić czy akcje, waluty lub ceny towarów będą wzrastać lub spadać. Jest to bowiem podstawowa Informacja na której musimy się oprzeć dokonując jakiejkolwiek inwestycji giełdowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com