Nowość pożyczki do domu

Znalezienie pożyczki na dowód do domu może być problematyczne, choć ogłoszenia pojawiają się zarówno w internecie, jak i w tradycyjnych punktach ogłoszeniowych. Firmy pożyczkowe zachęcają do korzystania ze swoich usług na różne sposoby, często poprzez hasła, za którymi kryje się nierealna lub nieopłacalna propozycja. 

Po gruntownej analizie rynku pozabankowego okazuje się, że firm oferujących dostarczenie pożyczki do miejsca zamieszkania klienta jest niewiele. Warto wiedzieć, że pożyczki z obsługą domową to głównie te z ratalnym systemem spłaty.

Na czym polegają nowe pożyczki z obsługą domową?

Pożyczki dostarczane do domu istniały, zanim jeszcze trafiły do internetu. Obecnie jednak tego rodzaju oferty znacznie różnią się od tych sprzed lat. Dostępne w internetowych serwisach pożyczkowych nowe pożyczki są bardziej przystępne pod względem kosztów, a zasady ich udzielania bardziej zrozumiałe. Na ogół są to pożyczki na raty. Spotkanie pożyczkobiorcy i przedstawiciela pożyczkodawcy odbywa się zarówno w celu przeprowadzenia transakcji, czyli weryfikacji konsumenta, podpisania umowy, wypłaty środków finansowych, jak i po to, aby pożyczkobiorca mógł wygodnie spłacać zobowiązanie

Do spłaty pożyczki nie trzeba wykonywać przelewu.

Warto wiedzieć, że pożyczki domowe mogą być spłacane w bezpośrednio do rąk pracownika firmy pożyczkowej. Pieniądze uzyskane z pożyczki pozabankowej z dostawą do domu mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Wysokość pożyczki jest uzależniona od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy. Okres kredytowania na ogół nie jest dłuższy niż 48 miesięcy.

Na jakich warunkach udzielane są pożyczki domowe?

Z warunkami, jakie dana firma pożyczkowa stawia wobec konsumentów, można zapoznać się jeszcze przed wizytą przedstawiciela w domu. Do analizy parametrów pożyczki niezbędny jest ranking pożyczek, a do poznania szczegółowej polityki instytucji pozabankowej w zakresie pożyczania pieniędzy przydatne będą:

 • informacje znajdujące się w dziale FAQ, czyli odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez konsumentów,
 • wyjaśnienia zapisane drobnym drukiem na dole strony głównej serwisu pożyczkowego, a zwłaszcza reprezentatywny przykład dla oferty pożyczkowej,
 • formularz informacyjny (często znajduje się przy kalkulatorze pożyczkowym),
 • regulamin portalu pożyczkowego,
 • szczegółowe regulaminy ofert promocyjnych, jeśli takowe przewidziano,
 • wzór umowy pożyczki,
 • indywidualnie zadane pytania dotyczące nowość pożyczki do domu poprzez formularz kontaktowy lub rozmowę telefoniczną z konsultantem.

Podczas aplikowania o pożyczki konsument musi wykazać, że jest w stanie dokonać spłaty zobowiązania. Wymagania na ogół są stosunkowo niewielkie. Nie zawsze sprawdzane są bazy dłużników. Do pozytywnej decyzji niejednokrotnie wystarczy solidne zabezpieczenie w postaci gwaranta.

Kto może korzystać z pożyczki na dowód w domu?

Firmy pożyczkowe starają się odpowiadać na potrzeby i oczekiwania konsumentów. Z ofertą chwilówki online trafiają głównie do młodych, posiadających konto osobiste.

Natomiast pożyczki, które nie wymagają przeprowadzenia całej transakcji za pośrednictwem internetu, to rozwiązanie zwłaszcza dla:

 • konsumentów niemających zaufania do internetowego sposobu zawierania umowy,
 • osób bez konta bankowego,
 • posiadaczy konta zajętego przez komornika (pieniądze z pożyczki zostałyby automatycznie zajęte),
 • osób starszych, które nie odnajdują się w internetowej rzeczywistości.

Formalne warunki do udzielenia pożyczki w domu klienta są dość podobne u każdego z pożyczkodawców. Pożyczka może być przyznana:

 • osobie w wieku od 18 do 75 lat,
 • na podstawie ważnego dowodu osobistego,
 • osobie wykazującej zdolność do pokrycia miesięcznej raty.

Istotne jest tylko to, aby pożyczkobiorca nie był w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W niektórych przypadkach firma pożyczkowa może oczekiwać dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Do tego celu można dostarczyć np. rachunek za media.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com