Nowoczesne place zabaw

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Ta zasada obowiązuje zarówno w domu, jak i podczas zabawy na placu zabaw. Bardzo ważną rolę w tej dziedzinie odgrywa bezpieczna nawierzchnia, która spełnia normy bezpieczeństwa, chroniąc dziecko przed skutkami ewentualnego upadku.

Bezpieczne palce zabaw

Ponadto, nowoczesne place zabaw zaopatrzone są w nawierzchnie, która musi posiadać odpowiednie certyfikaty świadczące o tym, że spełnia normy pod kątem bezpieczeństwa i jakości. Taki wymóg wynika wprost z przepisów prawa.

Nawierzchnia z certyfikatami

Od pewnego czasu stosuje się takie rozwiązania, jak mata na plac zabaw – jest to nawierzchnia syntetyczna, tworzona z gumowych płyt. Ten rodzaj nawierzchni skutecznie amortyzuje upadek i spełnia wymogi High Impact Critica.

Elastyczna i trwała nawierzchnia jest kluczowa przede wszystkim pod urządzeniami, które posiadają wysokość spadkową, właśnie w tych miejscach podłoże musi być wystarczająco miękkie oraz amortyzujące siłę upadku.

Sensoryczne place zabaw

W naszej ofercie znajdują się także sensoryczne nawierzchnie na place zabaw. Nowoczesna technologia pozwoliła stworzyć materiał, dzięki któremu powstała bezpieczna nawierzchnia, a do jej produkcji użyto SBR – czyli syntetyczny, gumowy granulat, który połączono z wierzchnią warstwą z granulatu EPDM. Materiał ten zastosowany na całej powierzchni, nie tylko całkowicie zabezpiecza dzieci podczas zabawy, ale także gwarantuje doskonałe bodźce do rozwoju. Strefy wykonane z płyt gumowych FLEXIZONE urozmaicone są w trójwymiarowe elementy sensoryczne – gumowe barwne zwierzaki, grzybki, półkule sensoryczne, kostki itp.  Dodatkowym atutem jest bogata gama kolorystyczna, a kolory na wierzchniej warstwie płyt są odporne na ścieranie i promieniowanie UV.

Nasze produkty są to materiały wysokiej jakości, odporne na negatywne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, są zarówno wytrzymałe, jak i estetyczne oraz spełniają normę PN-EN 1177, która świadczy o bezpieczeństwie nawierzchni na placu zabaw. Można je montować na każdym rodzaju utwardzanego podłoża i  przebiega to w bardzo prosty i wygodny sposób, takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przedszkolach czy szkołach. Płytki gumowe, dodatkowo absorbują energię uderzeń i wstrząsów.

Inwestycja w płyty gumowe Flexizone to gwarancja trwałości i bezpieczeństwa, nasze płyty mają wysokie właściwości antypoślizgowe, a utrzymanie ich jest bardzo łatwe i wygodne. Płyty gumowe Flexizone wykazują także wysoką odporność na wilgoć, dzięki czemu dzieci mogą korzystać z placu zabaw praktycznie przez cały rok.

Spośród wszystkich wyżej wymienionych zalet, to jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze. Bezpieczne podłoże powinno być podstawą i priorytetem przy tworzeniu każdego placu zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com