Nowoczesne opakowania dla produkcji

W produkcji przemysłowej, wszędzie tam gdzie jest to możliwe, bardzo chętnie wybierane i stosowane są opakowania wielokrotnego użytku. Coraz częściej są to opakowania na bazie tworzyw sztucznych. Ma to związek z nowoczesnymi technologiami ich produkcji oraz ekonomicznością takich opakowań. Opakowania wielorazowe z tworzyw szeroko stosowane są w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, farmaceutycznym, spożywczym i wielu innych gałęziach.

Jakie wyzwania stawiane są opakowaniom i pojemnikom transportowym dla produkcji?

W procesach logistycznych i łańcuchach dostaw stosowane są zbiorcze opakowania zwrotne, pojemniki uniwersalne oraz dedykowane opakowania pod konkretne wymagania transportowe.
Wszelkiego rodzaju opakowania i pojemniki transportowe wykorzystywane w przemyśle do transportu produktów, półproduktów, części i komponentów, przede wszystkim muszą znieść wielokrotną eksploatację. Firmy i przedsiębiorstwa szukają najbardziej optymalnych rozwiązań w swoich systemach, a metody transportu i wykorzystywane tam opakowania są ważnym czynnikiem procesów produkcyjnych.

Optymalne rozwiązania opakowaniowe muszą odznaczać się;

  • Wytrzymałością, aby sprostać wielorazowej używalności oraz zapewniać bezpieczeństwo przenoszonym przedmiotom.
  • Wysokim stopniem ochrony transportowany ładunków, aby zapobiegać uszkodzeniom wyrobów.
  • Możliwie niską wagą, aby minimalizować koszty transportu i manipulacji, im lżejsze opakowana tym mniej energii jest potrzebnej do ich transportu i przenoszenia.
  • Możliwością pracy w obiegach zamkniętych, zwrotne pojemniki transportowe i opakowania wielokrotne, im lepiej nadają się do cyklicznej pracy tym lepiej działa system transportowy.
  • Ekonomicznością, opakowania powinny zapewniać jak najlepszy stosunek ceny do stawianych wymagań.
  • Dopasowaniem do wymogów danego łańcucha dostaw, specyfiki przenoszonych towarów oraz specyfiki transportu.

Nowoczesne opakowania transportowe dla produkcji.

Nowoczesne opakowania i pojemniki transportowe dla produkcji i przemysłu, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii oraz alternatywnych materiałów, potrafią zaskakująco dobrze łączyć wszystkie stawiane im wymagania.
Opakowania z tworzyw sztucznych bazujące w swej konstrukcji na płytach komorowych należą do czołowych nowoczesnych rozwiązań, zdobywających coraz więcej rynku.

W porównaniu z opakowaniami z innych materiałów wykazują istotne przewagi. W stosunku do tektur i opakowań kartonowych, są porównywalnie lekkie i deklasują je w dziedzinie wielorazowego używania, wytrzymałości oraz możliwości dopasowania. W porównaniu z opakowaniami z tworzyw wytwarzanymi tradycyjnymi metodami wtrysków, itp. przy podobnych właściwościach wytrzymałościowych biją je stosunkiem ekonomicznym. Podobnie jest z opakowaniami metalowymi lub drewnianymi. Łatwość wytworzenia pojemników, skrzynek, pudeł, wszelkiej maści opakowań z płyt komórkowych, pozwala na osiąganie bardzo korzystnych kosztów wprowadzenia nowoczesnych opakowań z płyt komorowych. Przy jednoczesnym zachowaniu wysokich właściwości ochronnych i wytrzymałościowych.

Dodatkowym atutem opakowań i pojemników transportowych na bazie polipropylenowych płyt komorowych, jest ich aspekt ekologiczny, gospodarki zamkniętego obiegu. Opakowania wielokrotne nie generują śmieci, nie wyrzuca się opakowania po jego jednorazowym wykorzystaniu. Pojemniki transportowe z płyt polipropylenowych mogą służyć w obiegu zamkniętym po kilka lat. A po wycofaniu z eksploatacji podlegają całościowemu recyklingowi. Materiał poddaje się regranulacji i służy do ponownej produkcji płyt komorowych lub innych wyrobów.

Aspekt ekonomiczny dedykowanych opakowań transportowych.

Porównując ekonomiczność stosowania opakowań w transporcie przemysłowym, zawsze należy brać pod uwagę ujęcie całościowe i szerszy okres czasu eksploatacji opakowań. Porównywanie jednostkowych cen różnych typów opakowań nie ma sensu. Przyjmując zatem kryterium wielorazowego wykorzystywania opakowań, potrzebujemy przyjrzeć się wymaganiom stawianym opakowaniom oraz temu w jakim stopniu dane rozwiązania je spełniają.
Skrzynie, pudła i pojemniki na bazie polipropylenowych płyt komorowych odznaczają się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do oferowanych właściwości, co przekłada się na ich rosnącą popularność.

Zachęcamy producentów, dostawców, poddostawców oraz marki z różnych gałęzi przemysłowych do spojrzenia w swoje procesy transportowo logistyczne, w których możliwe jest zastosowanie nowoczesnych opakowań wielokrotnych. Ngplast jako producent opakowań transportowych, dzięki doświadczeniu i bogatemu portfolio realizacji, służy pomocą oraz doradztwem. www.ngplast.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com