Nowoczesne maszty oświetleniowe z kompozytu – trwałość na lata

 

 

Do wykonania masztów oświetleniowych do lamp stosowane są obecnie różne materiały. Wśród nich przodują kompozyty. Jakie są główne zalety kompozytowych słupów oświetleniowych? Przyglądamy się bliżej temu innowacyjnemu materiałowi.

 

Czym powinny cechować się dobre maszty oświetleniowe?

Maszt oświetleniowy, określany także jako słup oświetleniowy, jest rodzajem konstrukcji pionowej o szczególnym przeznaczeniu. Maszty używane są w celu montażu opraw oświetleniowych i pozwalają na oświetlenie ulic, chodników, ścieżek, placów i innych przestrzeni.

 

Wysokiej jakości maszty oświetleniowe muszą cechować się przede wszystkim trwałością, aby mogły one posłużyć na długi czas. Wtedy nie wymagają szybkiej wymiany na nowe, więc nie pociągają za sobą niepotrzebnych wydatków.

 

Wśród dostępnych wariantów masztów oświetleniowych dużym powodzeniem cieszą się obecnie te wykonane z kompozytów. Co warto o nich wiedzieć?

 

Kompozytowe słupy oświetleniowe – dlaczego warto je wybrać?

Kompozyty to grupa materiałów powstających z użyciem różnych tworzyw sztucznych. Ze względu na swoją strukturę cechują się one wieloma zaletami i używane są obecnie w różnych obszarach przemysłu.

 

Bardzo popularne są także kompozytowe maszty oświetleniowe, które powstają w różnych wariantach pod kątem ich wysokości, przekroju oraz nośności. Dzisiaj uznawane są one za jedne z najlepszych masztów dostępnych na rynku.

 

Zalety kompozytowych słupów oświetleniowych:

  • Wzmocniona konstrukcja – za pomocą mieszanki odpowiednich tworzyw, które wzmacniane są z użyciem włókna szklanego
  • Elastyczność – dzięki temu nie są one tak wysoce podatne na uszkodzenia jak słupy betonowe czy drewniane.
  • Odporność na czynniki atmosferyczne – kompozyty nie są podatne na działanie wody, niskich i wysokich temperatur, dlatego mogą posłużyć na długi czas.
  • Nie przewodzą prądu elektrycznego – dzięki temu są jeszcze bezpieczniejsze w użytkowaniu.
  • Niski ciężar – dzięki temu są tańsze w transporcie i montażu.

 

Gdzie zamówić maszty oświetleniowe z kompozytów?

Aktualnie maszty oświetleniowe wykonane z kompozytów oferowane są przez wiele firm. Z ich asortymentem można zapoznać się na ich witrynach internetowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com