Nowe miejsca pracy na rynku IT – gdzie szukać?

Branża IT rozwija się dynamicznie i potrzebuje coraz więcej nowych pracowników. Jakie specjalizacje cieszą się największą popularnością? W których kierunkach warto się kształcić? Zostań z nami, by dowiedzieć się więcej!

Web developing

Jest to obszerna specjalizacja, której kompleksowe opanowanie wymaga czasu. Chcąc zająć się tworzeniem stron internetowych, należy posiadać przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu programowania (w kilku podstawowych językach), grafiki komputerowej, mediów społecznościowych, edycji tekstu i obsługi dedykowanych aplikacji, takich jak WordPress. Oczywiście ostateczny zestaw kwalifikacji zależy od systemu pracy, ewentualnego pracodawcy i niszy, którą wybiera kandydat. Kompleksowy web developing wymaga jednak wiedzy w każdym z wymienionych obszarów.

Programowanie

Istnieje mnóstwo języków programowania, które warto poznać. Im większe umiejętności ma dany specjalista, tym szersze są jego zawodowe możliwości. Co jednak ważne, w programowaniu nie zawsze liczy się ilość poznanych języków. Dużo ważniejszy okazuje się wybór opłacalnej niszy. W czołówce najbardziej dochodowych języków znajdują się:

  • Ruby on Rails,
  • Objective C,
  • Python,
  • C++,
  • C,
  • Java,
  • JavaScript,
  • SQL.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do własnych poszukiwań opłacalnych specjalizacji. Programowanie to najszerszy obszar usług IT oferujący niezliczone możliwości.

Project management w IT

Project management to obszar z natury niezwiązany z branżą IT. Wymieniamy go jednak w naszym zestawieniu nie bez przyczyny. Zarządzanie projektami w sektorze IT uznaje się za odrębną specjalizację, w której potrzebna jest dogłębna wiedza branżowa. Wykwalifikowani project managerzy są towarem deficytowym na rynku pracy. Chcąc rozwijać się w tym kierunku, należy jednak zdawać sobie sprawę z potencjalnych wyzwań. Przede wszystkim od IT project managerów wymaga się umiejętności. Wykształcenie jest również ważne, lecz odchodzi na dalszy plan. Warto wziąć to pod uwagę, planując swoją ścieżkę zawodową.

Wsparcie IT dla firm

Choć wsparcie IT ciężko nazwać odrębną specjalizacją, ale z pewnością warto zwrócić uwagę na ten obszar usług. Coraz więcej firm przenosi swoją działalność do Internetu. W konsekwencji- wielu przedsiębiorców potrzebuje kompleksowego wsparcia umożliwiającego im płynne, skuteczne i bezpieczne funkcjonowanie w sieci. Dla osób poszukujących pracy w sektorze IT oznacza to wiele możliwości. Oczywiście ostateczny kształt usług tego typu zależy od wielu czynników. Mniejsze firmy mogą zadowolić się jedną lub dwiema osobami, które będą świadczyły zdalne wsparcie, gdy pojawi się taka potrzeba. Z kolei większe przedsiębiorstwa korzystają z reguły z pomocy zespołów świadczących pełen outsourcing, takich jak https://www.support-online.pl/. Jeśli szukasz pracy w sektorze IT, możesz rozważyć dołączenie do takiej grupy specjalistów lub zbudowanie własnej. Jest to dochodowy obszar usług informatycznych i z pewnością opłaca się rozwijać swoją karierę w jego obrębie.

Polecamy:
PIT online – jak go rozliczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com