Nocne zawodzenie kota – czy można na to coś poradzić?

Dlaczego mój kot zawodzi w nocy? Jeśli chcesz wiedzieć więcej i dowiedzieć się, czy możesz coś na to zaradzić – czytaj dalej.

Wokalizacja to tylko jeden ze sposobów, w jaki koty komunikują się ze swoimi ludzkimi rodzinami (a czasami ze sobą). Znaczna część języka kotów jest niewerbalna, co sprawia, że ​​wokalizowanie jest skutecznym manewrem w celu przyciągnięcia uwagi. Możliwe jest zignorowanie kota, który dekoncentruje Cię podczas pracy, ale kot wrzeszczący w nocy? To sprawi, że zwrócisz uwagę i będziesz chciał coś tym zrobić.

Koty zwykle nie są zbyt zadziorne, kiedy w ciągu dnia zajmują się swoimi sprawami. Nie śpisz i wchodzisz z nimi w interakcję, więc nie ma potrzeby zawodzenia. Koty są jednak stworzeniami które są najbardziej aktywne o zmierzchu i świcie. Twój kotek jest zaprogramowany tak, aby wrzucał wysoki bieg tuż przed świtem, kiedy może wydawać się, że jest środek nocy. Może wyje, bo chce jeść (instynkt łowiecki jest głęboko osadzony w kotach), lub dlatego, że naprawdę chciał trochę wcześniejszego czasu na zabawę.

Kiedy powinienem się martwić?

W miarę starzenia się kota, te pieszczochy, chcą przebywać blisko swoich panów tak bardzo, jak to tylko możliwe. Oddzielenie się od rodziny w nocy może ją niepokoić lub dezorientować. Niektóre problemy związane z wiekiem, takie jak osłabienie słuchu i wzroku, mogą powodować jej zwiększony niepokój i frustrację wywoływaną przez wycie.

Na cykl snu twojego kotka mogą również wpływać warunki neurologiczne, takie jak zaburzenia funkcji poznawczych, które mogą wystąpić u kotów starszych niż 10 lat. Według ekspertów, donośne miauczenie o północy znikąd może wskazywać na demencję. Podobnie jak u ludzi, cykl snu i czuwania u starszych kotów może się zmienić i spowodować, że będzie spać w ciągu dnia i błąkać się w nocy. Jeśli twój starszy kot zachowuje się w nietypowy sposób, np. Wpatrując się tępo w ściany lub odmawiając jedzenia lub picia, jak najszybciej zabierz go do weterynarza.

Poza tym zdrowa kotka, która nie jest chora, może również miauczeć stale w nocy. Według danych zebranych przez znawców tych uroczych zwierząt – koty domowe mogą wykazywać takie zawodzenie przez cały rok. Czasem niewielkie działania stanowią najlepszy sposób na ograniczenie kociego, nadmiernego miauczenia. To pomaga również zmniejszyć ryzyko chorób takich jak infekcje macicy i niektóre rodzaje raka.

Życie z hałasem

Istnieje kilka sposobów ograniczenia nocnych wygłupów twojego kota. Jeśli ma motywację do jedzenia, nakarm kota przed pójściem spać. Aktywne angażowanie się w zabawy może również działać. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale spróbuj zignorować zapotrzebowanie swojego kotka na nocne przekąski lub przytulanki. Poddanie się im wzmacnia to zachowanie i kończy się tym, że kot będzie zawodzić przez całą noc.

Najczęściej to, że kot ujada w nocy nie jest powodem do niepokoju. Koty dopracowały sztukę budzenia swoich panów w nocy z przypadkowych powodów, głównie dlatego, że chcą spędzać z tobą więcej czasu – osobą, którą kochają najbardziej na świecie.

Więcej porad związanych z kotkami znajdziesz tutaj: https://abc-kot.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com