Nocleg na wsi, w górach czy nad morzem?

Najważniejszym elementem planowania wyjazdu wakacyjnego jest znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Bogactwo ofert, a także różnorodność cen sprawiają, że wybór ten staje się nie lada wyzwaniem.

Przed jego dokonaniem warto zapoznać się z propozycjami noclegów w zależności od miejsca, w jakie chcemy się udać na wypoczynek.

Noclegi u gospodarza, na wsi – agroturystyka.

Gdy celem urlopowego wyjazdu staje się wieś, najczęściej jako miejsce noclegowe wybieramy gospodarstwo agroturystyczne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób lubiących kontakt z naturą, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Gospodarze oferują dużo więcej, niż tylko możliwość przenocowania. Często organizują także zajęcia dla dzieci, pokazując przy tym wiejskie obejście. Istnieje też możliwość nakarmienia zwierząt czy wykonania drobnych prac w polu. Żywność podawana w tego typu gospodarstwach pochodzi zazwyczaj z własnych upraw, dzięki czemu mamy pewność co do jej wysokiej jakości. Takie jedzenie ma zupełnie inny, duże lepszy smak od tej żywności, którą zwykliśmy kupować w supermarketach. Noce na wsi są wyjątkowo ciemne, ze względu na brak latarni bądź małą ich ilość rozstawioną przy wiejskich dróżkach. Z okna balkonu można zatem obserwować gwiazdy i wsłuchiwać się w ciszę. Poza gospodarstwami agroturystycznymi na wsi możemy też znaleźć noclegi w prywatnych domach, które często umiejscowione są przy wielkich gospodarstwach rolnych.

W drewnianej chatce, góralskie klimaty – nocleg w górach.

Ceny noclegów w górskich hotelach są bardzo wysokie. Płacimy nie tylko za możliwość spędzenia tam nocy i zjedzenie posiłku, ale także za dodatkowe atrakcje, takie jak basen, sauna czy gra w bilard. Hotel w górach nie ma jednak takiego uroku, jak pensjonat czy domek na wynajem. Ceny w tych obiektach są też znacząco niższe. Zamiast dodatkowych rozrywek oferują one piękny, ludowy wystrój i niesamowity klimat samego miejsca, dzięki czemu możemy poczuć się jak rdzenni mieszkańcy gór. Szczególnie piękne są domy wykonane z drewna, którego zapach unosi się w całym pomieszczeniu. Niektórzy mieszkańcy oferują także wynajęcie pokoi w swoim domu prywatnym. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które poza miejscem noclegowym potrzebują porad na temat tego, co w danej okolicy warte jest zobaczenia. Dla osób z niskim budżetem dostępne są w górach różnego rodzaju schroniska czy domy studenta. Nie jest to jednak propozycja dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie znajdziemy tam pokoi do nich dostosowanych. Tego typu miejsca oferują zazwyczaj pokoje wieloosobowe bez łazienki, która dostępna jest dla wszystkich mieszkańców na korytarzu. W pokojach nie ma również kuchni, która także jest ogólnodostępna bądź nie ma jej w ogóle na terenie obiektu.

Poznaj oferty noclegów w górach na stronie – https://nocleg24h.pl/l-gory

nocleg nad morzem przy plaży

Pokój, nocleg z widokiem na morze.

Bardzo szeroka oferta noclegowa dostępna jest dla osób wybierających się nad morze. W niedalekim sąsiedztwie plaży położone są zwykle hotele. Ceny wynajmu pokoju są tam wysokie, ale często w zamian otrzymujemy pokój z widokiem na morze. Dzięki temu możemy rozkoszować się szumem fal bez wychodzenia na zewnątrz. Nieco dalej od morza położone są domki jedno lub wielorodzinne przeznaczone na wynajem. Domki te otoczone są ogródkiem, do którego mają dostęp tylko mieszkańcy. Jest to idealna propozycja dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ w ogródkach często wygospodarowane jest trochę miejsca na mini plac zabaw. Coraz mniej popularne, ale nadal funkcjonujące są ośrodki wczasowe. Możemy w nich wynająć pokój, a dodatkowo wykupić wyżywienie czy wziąć udział w licznych imprezach integracyjnych. W większych miastach sporo mieszkańców oferuje pokoje na wynajem krótkoterminowy. Często zamiast pokoju proponują nawet wynajęcie całego mieszkania. Ceny takich ofert nie są zbyt wysokie, pamiętajmy jednak, że nie jest to oferta miejscowości typowo turystycznych, a raczej bardziej zaludnionych miast, które tracą przez to swój wakacyjny charakter.

Wybór miejsca noclegowego jest zależny przede wszystkim od tego, jaki kierunek wyjazdu obierzemy. Każda turystyczna miejscowość posiada bogatą ofertę kwater, jednak w mniej popularnych miejscach również znajdziemy coś dla siebie. Wszystko zależne jest od preferencji własnych, ale i cen, które ze względu na wiele czynników, pozostają bardzo zróżnicowane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com