Niestandardowe opakowania na napoje – trendy

Niestandardowe opakowania mogą znacznie zmienić postrzeganie marki, zainteresować konsumenta, a także zachęcić go do zakupu. Co jest modne? Jakie są trendy? Przyjrzyjmy się kilku kultowym pomysłom z branży gastronomicznej!

Niestandardowe opakowania na napoje

Producenci napojów najczęściej wyróżniają swoje wyroby poprzez zastosowanie rzucających się w oczy, różnokolorowych opakowań. Design zazwyczaj nawiązuje do składników użytych do produkcji danego wyrobu, często na opakowaniach nadrukowuje się więc podobizny konkretnych owoców lub roślin.

Najciekawsze projekty opakowań znajdziemy w branży wyrobów alkoholowych, ale nie tylko! Producenci soków i napojów gazowanych także potrafią zapaść w pamięć poprzez opakowanie. Wystarczy spojrzeć na takie marki jak Schweppes czy Kolibri. Wielu inspiracji można szukać także w świecie opakowań na kawę lub herbatę. Jeśli chodzi o trendy, przeplatają się tutaj zabiegi mające na celu nadanie pudełku luksusowego charakteru, z rozwiązaniami przyjaznymi dla naturalnego środowiska. Modny jest karton oraz opakowania papierowe, a coraz rzadziej korzysta się z plastiku.

Dla przykładu, marka Zealong sprzedająca oryginalną herbatę Rose Oolong z Chin korzysta z pudełek uszlachetnionych drukiem UV i złotą folią. Z kolei producent kawy, VERMONT Coffee Company pakuje swoje wyroby w ekologiczne papierowe torebki z czarnymi nadrukami.

Luksusowe opakowania na wino

Jeśli chodzi o opakowania na napoje, modne są luksusowe opakowania na wino. Takie pudełka produkuje np. słynna polska firma – Packhelp. Projekt opakowań na wino zakłada, by były one zarówno praktyczne, jak i estetyczne oraz eleganckie. Takie opakowanie nie tylko zabezpiecza produkt w szklanej butelce, ale także podkreśla jego luksusowy charakter.

Jak się okazuje, opakowania na wino mogą zostać docenione nie tylko przez konsumentów. Dobrym przykładem jest wino Porto Ferreira, którego pudełko zostało nagrodzone słynnym wyróżnieniem Golden A’ Design Award. Jurorzy konkursu docenili w szczególności to, że pudełko jest funkcjonalne, prestiżowe, nowoczesne i bardzo estetyczne.

Przyszłość opakowań – butelki z włókien drzewnych?

Zupełnie nowy rodzaj opakowań na napoje zaprezentowała niedawno marka Carlsberg. Nowe butelki to jeszcze prototypy, a do ich produkcji użyto ekologicznych włókien drzewnych – bez dodatku syntetycznych materiałów, plastiku czy szkła. Czy ten ekotrend się sprawdzi? Niebawem zapewne będzie okazja, by się o tym przekonać, gdy już nowoczesne butelki trafią na sklepowe półki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com