Nieśmiertelny design szafek kartotekowych do biura

Trendy designerskie podlegają dynamicznym zmianom, jednak takie elementy wyposażenia biura, które dzięki swojej funkcjonalności pozostają ponadczasowe.

Tyczy się to głównie mebli wykonanych z metalu jak na przykład szafy kartotekowe. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie urzędów, placówek medycznych, gabinetów lekarskich, bibliotek, szkół, uczelni lub innych podmiotów bez starannie posortowanej dokumentacji. Szafy kartotekowe ułatwiają organizacje pracy oraz zachowanie porządku w dokumentacji. Istnieje wiele konfiguracji i rozwiązań pozwalających przechowywać nie tylko dokumentacje w standardowych formatach, ale również wielkoformatowe mapy, plany i dokumentację techniczną. Firmy produkujące szafki kartotekowe wychodzą naprzeciw potrzebom klienta. Oprócz standardowo produkowanych mebli dają możliwość wykonywania takich według narzuconej specyfikacji lub projektu wykonanego wedle sugestii klienta.

Czy warto trzymać dokumenty w szafie kartotekowej?

Funkcjonalność szafy kartotekowej (dowiedz się więcej http://www.techmark.com.pl/meble/biurowe/szafy-kartotekowe) nie opiera się jedynie na jej dopasowaniu do formatu dokumentacji i przejrzystym rozkładzie szuflad. Szafy kartotekowe zapewniają również odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Większość modeli wyposażona jest w mechanizm uniemożliwiający wysunięcie kilku szuflad jednocześnie, co zabezpiecza mebel przed upadkiem. Szuflady zamocowane są na prowadnicach z blokadą chroniącą przed wypadnięciem. Szafa kartotekowa zamykana jest zamkiem centralnym blokującym wszystkie szuflady jednocześnie- bez klucza dostęp do dokumentów jest praktycznie niemożliwy.

Meble do przechowywania dokumentów – nowe spojrzenie projektanta

Meble wykonane z metalu kojarzą się z oszczędną formą. Wiele osób uważa, że w głównej mierze szpecą pomieszczenia biurowe. Przy wielu zaletach i ogromnej funkcjonalności argument ten wydaje się mało istotny. Istnieją jednak sposoby, aby surowe, metalowe bryły szaf kartotekowych nie szpeciły, a wręcz dodawały uroku biurowym wnętrzom. Lakierowanie proszkowe pozwala nanieść na ich powierzchnie dowolną kolorystykę. Ponadto technologia druku uv pozwala na nadruk dowolnej grafiki lub wzoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com