Nieruchomości w Warszawie drożeją – ile kosztują mieszkania na Ursynowie?

Ursynów jest jedną z często wybieranych dzielnic wśród osób poszukujących własnego „M” w Warszawie. Dobra komunikacja i infrastruktura, zielone okolice, szybki dojazd do centrum miasta – to tylko wybrane zalety mieszkania na Ursynowie. Ile trzeba zapłacić za nieruchomość w tej lokalizacji? Przyglądamy się cenom mieszkań po ostatnich podwyżkach.

 

Mieszkanie na Ursynowie – ile kosztuje?

Aktualnie w przypadku mieszkalnych nieruchomości Ursynów znajduje się w czołówce najdroższych dzielnic Warszawy. Ceny ofertowe w ogłoszeniach nieruchomości wynoszą nawet 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

 

Ceny za mieszkania na Ursynowie plasują się zatem na dość wysokim poziomie, jednak wcale nie zmniejsza to zainteresowania klientów, którzy zainteresowani są zakupem nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, czyli od deweloperów, jak i wtórnego, z drugiej ręki.

 

Przykładowe ceny za mieszkania na Ursynowie w Warszawie:

  • mieszkanie 1-pokojowe o metrażu 37 metrów kwadratowych – 450 tysięcy złotych, cena 12,3 tysięcy złotych za metr kwadratowy
  • mieszkanie 2-pokojowe o metrażu 55 metrów kwadratowych – 740 tysięcy złotych, cena 13,4 tysięcy złotych za metr kwadratowy
  • mieszkanie 3-pokojowe o metrażu 63 metrów kwadratowych – 555 tysięcy złotych, cena 8,7 tysiąca złotych za metr kwadratowy, mieszkanie do remontu
  • mieszkanie 5-pokojowe o metrażu 160 metrów kwadratowych – 999 tysięcy złotych, cena 6,2 tysiąca złotych za metr kwadratowy

 

Jak kupić tanie mieszkanie na Ursynowie?

W związku ze sporymi podwyżkami, jakie miały ostatnio miejsce, coraz więcej osób poszukuje sposobu na zakupienie taniego mieszkania na Ursynowie w Warszawie. Jak można zaoszczędzić na zakupie?

 

Przede wszystkim warto na bieżąco sprawdzać nowe oferty deweloperów – jako że ceny mieszkań nowych i używanych są analogiczne, najlepiej kupić mieszkanie z pierwszej ręki. Trzeba jednak podjąć szybką decyzję, ponieważ nieruchomości wyprzedają się w rekordowo szybkim tempie.

 

Dobrym pomysłem może być też wykupienie mieszkania do lekkiego remontu – nie wymaga ono wtedy drogich inwestycji i pozwala na natychmiastową przeprowadzkę. Tańsze są mieszkania do generalnego remontu, ale należy wtedy przeliczyć, z jakimi orientacyjnym kosztami może być związane jego wyremontowanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com