Nieruchomości to dobra inwestycja. Sprawdź dlaczego

Nieruchomości to obok lokat bankowych jeden z najpopularniejszych sposobów inwestowania pieniędzy. Wiele osób twierdzi, że to wręcz najlepszy sposób na inwestycję. Daje bowiem bardzo wiele możliwości, a do tego jest bardziej opłacalny niż lokata.

Nieruchomości stwarzają naprawdę wiele możliwości do inwestowania. Można zainwestować w sam grunt, ale też w budynek lub lokal. Popularne jest inwestowanie w lokale do wynajmowania firmom, apartamenty, również w starych kamienicach, których wartość będzie z czasem rosła i będzie można je korzystnie sprzedać za jakiś czas, czy po prostu mieszkania na wynajem.

Ludzie zdecydowanie najchętniej decydują się na inwestycje w mieszkania do wynajęcia. Na wynajmie mieszkania można naprawdę nieźle zarobić, a chętnych nie brakuje, zwłaszcza w okresie letnim i wczesnojesiennym, kiedy to wszelkie możliwe oferty są wykorzystywane przez studentów.

Inwestycja w nieruchomość

Wybierając na dzień dzisiejszy lokatę z kapitałem początkowym w wysokości ok. 100 tysięcy złotych, można liczyć na zysk rzędu 3% zysku brutto w skali roku. Po odliczeniu zaś podatku będzie to zaś jedynie 2,43% rocznie. Nie ma co marzyć o wysokich odsetkach.

Choć rentowność inwestycji poniżej 4% netto w skali roku notuje jedynie krakowski rynek nieruchomości, i tak jest to znacznie więcej niż w przypadku lokaty. Trzeba jednak być świadomym tego, że wskaźnik rentowności to jedynie pewien obraz tego, jakie tendencje panują aktualnie na rynku nieruchomości, a zysk zależy przede wszystkim od odpowiednio przemyślanego wyboru mieszkania pod wynajem.

Gdzie kupić, aby zyskać?

Powodzenie inwestycji w dużej mierze zależy od lokalizacji nieruchomości. Najkorzystniejszy jest rynek nieruchomości w dużych miastach, a szczególnie w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. Znaczenie ma również lokalizacja w samym mieście. Najdroższe będą mieszkania na sprzedaż w samym centrum miasta. Wartość konkretnej nieruchomości zależy m.in. od dzielnicy miasta, w jakiej się znajduje, gdyż prowadzone w pobliżu inne inwestycje mogą z czasem obniżyć jej wartość albo też ją zwiększyć.

Oferty mieszkań do wynajęcia można znaleźć w serwisie Gratka.pl, który w 2020 r. obchodzi jubileusz 20-lecia.

One Comment on “Nieruchomości to dobra inwestycja. Sprawdź dlaczego”

  1. W poszukiwaniu ciekawych i rzetelnych informacji trafiłem na https://inwestowanieodpodstaw.pl/. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla każdego, kto chciałby zacząć swoją przygodę z inwestowaniem, ale nie wie, od czego zacząć. Takie rzetelne źródła informacji z pewnością pomogą znaleźć dobre formy inwestowania i uniknąć wielu pułapek, które czyhają na początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com