Nieruchomości to dobra inwestycja. Sprawdź dlaczego

Nieruchomości to obok lokat bankowych jeden z najpopularniejszych sposobów inwestowania pieniędzy. Wiele osób twierdzi, że to wręcz najlepszy sposób na inwestycję. Daje bowiem bardzo wiele możliwości, a do tego jest bardziej opłacalny niż lokata.

Nieruchomości stwarzają naprawdę wiele możliwości do inwestowania. Można zainwestować w sam grunt, ale też w budynek lub lokal. Popularne jest inwestowanie w lokale do wynajmowania firmom, apartamenty, również w starych kamienicach, których wartość będzie z czasem rosła i będzie można je korzystnie sprzedać za jakiś czas, czy po prostu mieszkania na wynajem. Sprzedaż nieruchomości to szereg skomplikowanych działań. Dobrze wesprzeć się firmą, która ma duże doświadczenie. Godną uwagi jest firma Moneysquare – doświadczenie deweloperskie z rynkiem finansowym daje gwarancje sukcesu.

Ludzie zdecydowanie najchętniej decydują się na inwestycje w mieszkania do wynajęcia. Na wynajmie mieszkania można naprawdę nieźle zarobić, a chętnych nie brakuje, zwłaszcza w okresie letnim i wczesnojesiennym, kiedy to wszelkie możliwe oferty są wykorzystywane przez studentów.

Inwestycja w nieruchomość

Wybierając na dzień dzisiejszy lokatę z kapitałem początkowym w wysokości ok. 100 tysięcy złotych, można liczyć na zysk rzędu 3% zysku brutto w skali roku. Po odliczeniu zaś podatku będzie to zaś jedynie 2,43% rocznie. Nie ma co marzyć o wysokich odsetkach.

Choć rentowność inwestycji poniżej 4% netto w skali roku notuje jedynie krakowski rynek nieruchomości, i tak jest to znacznie więcej niż w przypadku lokaty. Trzeba jednak być świadomym tego, że wskaźnik rentowności to jedynie pewien obraz tego, jakie tendencje panują aktualnie na rynku nieruchomości, a zysk zależy przede wszystkim od odpowiednio przemyślanego wyboru mieszkania pod wynajem.

Gdzie kupić, aby zyskać?

Powodzenie inwestycji w dużej mierze zależy od lokalizacji nieruchomości. Najkorzystniejszy jest rynek nieruchomości w dużych miastach, a szczególnie w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. Znaczenie ma również lokalizacja w samym mieście. Najdroższe będą mieszkania na sprzedaż w samym centrum miasta. Wartość konkretnej nieruchomości zależy m.in. od dzielnicy miasta, w jakiej się znajduje, gdyż prowadzone w pobliżu inne inwestycje mogą z czasem obniżyć jej wartość albo też ją zwiększyć.

Oferty mieszkań do wynajęcia można znaleźć w serwisie Gratka.pl, który w 2020 r. obchodzi jubileusz 20-lecia.

One Comment on “Nieruchomości to dobra inwestycja. Sprawdź dlaczego”

  1. W poszukiwaniu ciekawych i rzetelnych informacji trafiłem na https://inwestowanieodpodstaw.pl/. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla każdego, kto chciałby zacząć swoją przygodę z inwestowaniem, ale nie wie, od czego zacząć. Takie rzetelne źródła informacji z pewnością pomogą znaleźć dobre formy inwestowania i uniknąć wielu pułapek, które czyhają na początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com