Neony na zamówienie – co warto wiedzieć?

Tradycyjne neony wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z latami 50-tymi i 60-tymi. To właśnie wtedy królowały one na ulicach. W dzisiejszych czasach powracają one do łask i to nie tylko w branży reklamowej, ale również jako fantastyczne dekoracje świetlne.

Szerokie zastosowanie neonów

Neony jeszcze kilka lat temu związane były jedynie z branżą reklamową. W dużej mierze to właśnie dzięki nim firmy mogły eksponować swoje szyldy reklamowe i logotypy. Światło neonowe jest bardzo wyraziste, dzięki czemu pełniło doskonałą rolę wabika na potencjalnych klientów. Jak wspomniano we wstępie w dzisiejszych czasach neony wykorzystywane są również jako dekoracje do mieszkania. Na rynku jest bardzo wiele firm, które oferują oryginalne i pomysłowe neony dekoracyjne. Można znaleźć także rzetelnych producentów, którzy oferują neony na zamówienie, np.: AnyShape z Warszawy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można wybrać własny kształt, wymiary, główny motyw, a nawet opracować unikalny szkic. Większość czołowych producentów pozwala nawet dopasować idealną moc lamp.

Czym tak naprawdę są neony?

Neony najprościej rzecz mówiąc to nic innego, jak popularne neonówki (jarzeniówki). Pierwsze modele pojawiły się na rynku w 1910 roku. Mechanizm działania neonów jest bardzo prosty. W środku neonów znajdują się dwie elektrody oraz specjalny gaz szlachetny (przeważnie neon). W momencie podłączenia lampy do prądu elektrycznego, poszczególne jony gazu zaczynają poruszać się coraz szybciej, dzięki czemu lampa emituje mocne światło.

Jakie zalety neonów?

dyskoteka jastrzębia góraNeony posiadają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach wiele firm i klientów prywatnych korzysta z ich dobrodziejstwa. Najczęściej można je spotkać w lokalach, które oferują rozrywkę. Mowa tutaj między innymi o pubach nocnych, restauracjach, kasynach, dyskotekach, barach albo kinach. Neony od wielu lat wykorzystywane są także w branży hotelarskiej. Jedną z głównych zalet jest również to, że można tworzyć praktycznie dowolne kształty nośnika o różnorodnych barwach. Osoby, które potrzebują bardzo nietypowych projektów w każdej chwili mogą postawić na neony na zamówienie. Ich przygotowanie zajmuje niewiele czasu i co najważniejsze nie trzeba wydawać fortuny. Reklama świetlna doskonale sprawdzi się nie tylko w dzień, ale również w nocy, gdy inne formy promocji zawodzą. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne neony świetlne LED, dzięki którym można zaoszczędzić sporo pieniędzy na energii elektrycznej. Neony ledowe mogą pochwalić się także dużą żywotnością.

Źródło: https://pracabezszefa.pl/reklama-neonowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com