Narzekasz na zbyt mało miejsca w biurze? Udekoruj ściany trójwymiarową tapetą

Pomieszczenia firmowe nie zawsze są duże i przestronne. Czasem trudno jest je odpowiednio zaaranżować i pracownicy narzekają na zbyt mało miejsca. Warto więc szukać rozwiązań, dzięki którym zyskamy trochę miejsca i sprawimy, że wnętrze będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości. Od czego zacząć?

Jeśli nie da się kilku pracowników przenieść do innego pomieszczenia i nie ma szans na powiększenie liczby pomieszczeń biurowych, warto skupić się na szukaniu miejsca w samym pomieszczeniu. Przede wszystkim, warto zrezygnować z dużych i rozłożystych mebli, które zajmują sporo miejsca. Jeśli potrzebujemy szafek czy półek na różne biurowe przedmioty, warto choć pewną ich część wystawić na korytarz, gdzie nie będą przeszkadzały w poruszaniu się. Meble biurowe powinny być jak najbardziej minimalistyczne. Zamiast rozłożystych i dużych biurek być może lepsze okażą się zwykłe blaty z szafkami czy szufladami, które można dostawić oddzielni.

Ogranicz liczbę dekoracji i dodatków

FiranyW przypadku niewielkiego biura warto zadać również o odpowiednią ilość dziennego światła. Im w pomieszczeniu jest jaśniej, tym optycznie wydaje się większe. Zlikwidujmy więc ciężkie zasłony czy ciemne firanki, które dodatkowo zaciemniają pomieszczenie. Lepiej jest postawić na lekkie rolety w jasnych kolorach, które nie zajmują wiele miejsca. W przypadku zasłon czy firanek zawsze zasłaniają one nie tylko okno, ale również kawałek podłogi. A w przypadku, gdy każdy dodatkowy centymetr kwadratowy jest na wagę złotą, nie jest to dobre rozwiązanie. W niewielkim biurze unikalny również wszelkich niepotrzebnych przedmiotów, które dodatkowo zajmują miejsce. Nawet, jeśli zależy nam na różnego rodzaju dekoracjach, warto zachować umiar i minimalizm, gdyż w przeciwnym razie będą one wprowadzały do wnętrza sporo zamieszania i chaosu.

Optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni

Ciekawym rozwiązaniem, które może optycznie powiększyć pomieszczenie, jest tapeta 3D. Gdy położymy ją na ścianie, nabiera ona wrażenia trójwymiarowości i głębi, dzięki czemu całe pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Świetny efekt dają przede wszystkim fototapety 3D z efektownymi zdjęciami, dzięki którym zaciera się nieco granica między ścianą a tym, co jest na niej przedstawione. Świetnie się sprawdzają w tym celu zdjęcia dużych miast, mostów, lasu, plaży czy jeziora – wszystkie te widoki, które dają wrażenie potężnej przestrzeni. Jeśli chcesz znaleźć dobrej jakości tapety, które idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych, warto zajrzeć na https://innetapety.pl/tapety-do-salonu-sypialni-jadalni. Szeroki wybór tapet, konkurencyjne ceny oraz doskonała jakość wykonania to gwarancja, że każdy bez problemu znajdzie tapetę, która będzie spełniała jego oczekiwania. Nowoczesne tapety sa nie tylko efektowne wizualnie, ale również doskonale wykonane, trwałe, wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia czy zabrudzenia. Dzięki czemu fototapeta na ścianie będzie przez wiele lat prezentowała się jak nowa.

One Comment on “Narzekasz na zbyt mało miejsca w biurze? Udekoruj ściany trójwymiarową tapetą”

  1. Czy tapety to dobry pomysł na ściany? Zwykle podczas remontu po prostu odświeżałam ściany farbą, jednak zaczynają mi przeszkadzać różne mankamenty, które wymagają generalnego remontu. Na https://innetapety.pl/tapety-z-efektem-3d znalazłam fajne tapety z efektem 3D. Wydaje mi się, że można nimi przykryć wiele uszkodzeń ściany. Obawiam się jednak, czy te super tapety na żywo będą wyglądały tak samo dobrze jak na zdjęciach w sklepie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com