Narzędzia pomocne przy prowadzeniu firmy – poznaj systemy CRM i inne

Popularne powiedzenie mówi, że jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz. Dotyczy to również wszystkich działających firm, które bardzo często są sprawdzane w sieci przez potencjalnych klientów. Warto wspomagać się rozwiązaniami podkreślającymi naszą obecność w wynikach wyszukiwania, ale również innymi narzędziami ułatwiającymi codzienną pracę.

Serwer i domena

Są to rzeczy niezbędne do stworzenia strony internetowej. Wbrew pozorom jest to bardzo przydatne narzędzie przy prowadzeniu firmy, ponieważ w ten sposób docieramy do szerszej grupy odbiorców.

Obecnie wykupienie domeny jest bardzo małym wydatkiem. Specjalistyczne firmy często organizują różne promocje, jak np. pierwszy rok użytkowania za darmo. Problem może pojawić się w przypadku zajętej nazwy naszej strony. Wówczas powinniśmy ją zmodyfikować, np. dodając myślnik, lub zmieniając rozszerzenie. Przykładowo można zastosować końcówkę .com.pl zamiast typowego .pl.

Samo wykonanie witryny również nie jest kosztowne. Możemy uniknąć jakichkolwiek opłat, jeśli zdecydujemy się na wgranie już gotowego szablonu oraz jego edytowanie. Strona powinna być przejrzysta, czytelna oraz starannie wykonana.

Oprogramowanie antywirusowe

Używamy go zarówno w domu, jak i w pracy. Jego zadaniem jest zabezpieczenie danych przed złośliwymi wirusami, które potrafią zapisać się na naszym komputerze bez naszej wiedzy. Czasami ściągają się dodatkowo wraz z innym pobieranym programem, dlatego urządzenie musi mieć zainstalowany system antywirusowy, który zapobiegnie ich rozprzestrzenianiu się na dysku.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że wirusy mogą znaleźć się w pamięci komputera przez korzystanie z nielegalnej wersji oprogramowania. Polacy słyną z szerokiego piractwa, a okazuje się, że oryginalny program antywirusowy można zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie, np. poprzez serwis Allegro. Wydając zaledwie kilkanaście złotych otrzymujemy kod uprawniający do pobrania antywirusa z legalnego źródła. Wówczas zyskujemy pewność całkowitego zabezpieczenia naszego sprzętu.

Programy do wystawiania faktur

Jest to niezwykle konkurencyjny rynek. W Internecie znajdziemy mnóstwo stron z dostępnymi darmowymi programami do fakturowania.

Dzięki tak licznej ofercie, mamy możliwość wyboru systemu w pełni odpowiadającego naszym potrzebom, w zależności od poziomu naszych umiejętności informatycznych, typu prowadzonej działalności, wielkości przedsiębiorstwa, a nawet rodzaju urządzenia drukującego.

Poza wystawianiem faktur, programy te posiadają funkcję sporządzania raportów kasowych czy bieżącego kontrolowania stanów magazynowych. Możemy bez ograniczeń wprowadzać dane nowych klientów oraz edytować informacje na temat odbiorców współpracujących z nami od dłuższego czasu.

Pakiet Microsoft Office

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać programów wchodzących w jego skład. Word, Excel czy PowerPoint są absolutnie niezbędne do właściwego prowadzenia firmy. Warto jednak zaopatrzyć się w ich nowsze wersje, które posiadają więcej przydatnych opcji.

Systemy CRM

Raczej każdy zgodzi się z tym, że najlepsze firmy to takie, które na pierwszym miejscu stawiają kontakt z klientem. Wychodząc z tego założenia, warto posługiwać się oprogramowaniem CRM.

To narzędzie jest bardzo pomocne ze względu na znaczną poprawę obsługi klienta oraz zauważalne usprawnienie pracy całego zespołu. Wynika ono ze zgromadzenia informacji na temat wszystkich klientów w jednej bazie danych, do której dostęp ma każdy pracownik, zarówno z poziomu komputera, jak i dowolnego urządzenia mobilnego.

System CRM pozwala na zobaczenie całej historii zrealizowanych operacji oraz umożliwia podgląd klientów, z którymi współpraca przyniosła nam największe dochody. Dzięki temu możemy starannie dobrać działania marketingowe, aby ponownie dotrzeć do nich z naszą ofertą, tym razem w pełni spersonalizowaną. Jeżeli dojdzie do transakcji, firma ponownie otrzyma pokaźny zastrzyk gotówki. Jest to również przydatne, jeśli chcemy zidentyfikować byłych kontrahentów.

Źródła:

  • www.bs4.pl – czym jest CRM?
  • www.humansoft.pl – system ERP

One Comment on “Narzędzia pomocne przy prowadzeniu firmy – poznaj systemy CRM i inne”

  1. Jesteśmy dużym sklepem internetowym i stacjonarnym i potrzebowaliśmy konkretnych, dostosowanych do potrzeb rozwiązań. Z polecenia wybraliśmy firmę Questy z Poznania i ich system AuraBusiness, który ma w sobie funkcje, które wcześniej miało kilka różnych systemów – osobny CRM, osobny do zarządzania sprzedażą i rozliczania czasu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com