Największe firmy kosmetyczne w Polsce

Eveline Cosmetics – innowacyjność o światowej skali

Eveline Cosmetics to firma, która powstała w 1983 roku i teraz po upływie 32 lat dzięki swojemu dynamicznemu rozwojowi, gości ona w czołówce firm kosmetycznych zarówno w Polsce jak i w skali świata. Starannie opracowana strategia sprzedażowa połączona z innowacyjnością, nowoczesną technologią oraz świadomością potrzeby kontroli jakości od momentu powstania receptury aż do finalnej sprzedaży, przyczyniła się do tego, że kosmetyki Eveline podbijają serca klientów żyjących prawie na każdym kontynencie (Europa, Azja, Australia i Oceania, Afryka, Ameryka Północna i Ameryka Środkowa). Eveline Cosmetics to 70 milionów produktów pielęgnacyjnych i make-up’owych dostarczanych rocznie do ponad 70 krajów świata.

Bielenda – sukces tkwiący w naturze

Bezpieczeństwo i kompleksowa pielęgnacja skóry, dzięki naturalnym składnikom aktywnym – to idea, która od 1990 roku towarzyszy działalności prowadzonej przez firmę Bielenda. Zaowocowała ona powstaniem ponad 400 produktów kosmetycznych ukierunkowanych nie tylko na potrzeby klienta indywidualnego, ale również dedykowanych dla profesjonalnych gabinetów kosmetycznych oraz ośrodków typu Wellness & Spa. Dzięki przeprowadzanym rygorystycznym badaniom i testom laboratoryjnym firma dba o to by dostarczane produkty cechowały się właściwą wydajnością i skutecznością. Nie umyka to uwadze rzeszy osób sięgających po kosmetyki marki Bielenda zarówno Polsce, jak i w takich krajach jak: Francja, Hiszpania, Grecja, Szwecja, Wielka Brytania czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Avon – lider sprzedaży bezpośredniej

Avon to wiodąca na świecie firma specjalizująca się w sprzedaży bezpośredniej. Jej początki sięgają 1886 roku, kiedy to obwoźny sprzedawca książek David McConell, zdał sobie sprawę, że próbki perfum ofiarowywane przez niego w prezencie do zakupionej książki cieszyły się większym zainteresowaniem kobiet niż same książki. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie założył on firmę z siedzibą w Nowym Jorku. Dzięki konsultantkom odpowiedzialnym za rozprowadzenie produktów wśród przyjaciół i sąsiadów z czasem działalność ta urosła do niebotycznych rozmiarów o zasięgu światowym. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 1992 i po dzisiejszy dzień produkty wywodzące się z tej marki cieszą się wciąż rosnącą sławą. Z czego wynika tak duża popularność? Firma zawdzięcza ją założeniom wpisanym w swoją misję i kulturę organizacyjną. To marka, pod którą kryje się unikalny asortyment kosmetyków oraz produktów niekosmetycznych tworzonych z szczególnym uwzględnieniem aspektu jakości oraz nowatorstwa. Dodatkowo, ten lider sprzedaży bezpośredniej wyróżnia się na tle innych firm kosmetycznych stosowaną polityką gwarancji, która umożliwia klientom dokonującym zakupu produktu jego zwrot w ciągu 90 dni od daty z zakupu. Istnieje tylko jeden warunek – zużycie produktu nie może przekroczyć 25%. Firma prowadzi również kilka akcji o społecznym wydźwięku ukierunkowanych na przykład na walkę z rakiem piersi czy z przemocą domową.

Dax Cosmetics – sukces ukryty pod 6 markami

Początki firmy Dax Cosmetics sięgają 1984 roku, kiedy to dwóch pracowników Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie w zaciszu mieszkania rozpoczęło samodzielną produkcję kosmetyków. Wówczas wytwarzali oni 10kg kosmetyków dziennie, teraz ta ilość uległa powiększeniu do niebagatelnej liczby 7 ton na dobę. Obecnie kosmetyki Dax Cosmetics istnieją na Polskim i zagranicznym rynku pod sześcioma znanymi markami: Yoskine, Cashmere, Celia, Perfecta, Dax Sun i Daxmen. Każda z tych marek jest nieco inna i ma na celu zaspokojenie potrzeb skóry klientów w zróżnicowanym wymiarze pieniężnym, dzięki czemu każdy znajdzie w asortymencie Dax Cosmetics coś dla siebie. To, co łączy te marki to wysokie standardy i jakość produktów, będące efektem pracy zdolnych i wysoko wykwalifikowanych pracowników firmy. Przedsiębiorstwo Dax Cosmetics również może poszczycić się organizowaniem kampanii społecznych, czego przykładem jest zaplanowana w 2015 roku akcja „Opalam się bezpiecznie” w ramach, której można dokonać bezpłatnego badania wrażliwości skóry na promieniowanie UV oraz poddać specjalistycznemu przebadaniu znamiona skórne.

Źródło: http://moje-kosmetyki.eu/ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com