Najpopularniejsze książki biznesowe i samorozwojowe

Są takie książki biznesowe i samorozwojowe, od których zaczynali lata temu najwięksi przedsiębiorcy w kraju. Są i takie, których wpływ pozwolił znanym sportowcom czy artystom uwierzyć w siebie i odnieść sukces. To pozycje, które po prostu trzeba znać. Gotowy na to, by poznać najpopularniejsze książki biznesowe i samorozwojowe? Poznaj 4 tytuły, które musisz przeczytać.

  1. Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert T. Kiyosaki

Książki biznesowe i samorozwojowe Roberta T. Kiyosaki są o biznesie, finansach i inwestycjach. Są o tym, że to edukacja finansowa jest najważniejszą i podstawową wiedzą biznesową. Najbardziej znana jego książka – „Bogaty ojciec, biedny ojciec” – jest tym, co każdy już w dzieciństwie powinien usłyszeć od swoich rodziców. Jeśli nie usłyszał, może nadrobić poprzez przeczytanie jego książki.

Robert Kiyosaki dzieli się wskazówkami, jak krok po kroku osiągnąć niezależność finansową i bogactwo. Tłumaczy, jaki wpływ na decyzje finansowe w życiu może mieć strach przed osądem społecznym. Ale i nie pozostawia bez odpowiedzi na pytanie o to, jak uwolnić się spod jego wpływu.

  1. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegie

Ponad 15 milionów sprzedanych egzemplarzy bez wątpliwości pozwala zaliczyć „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale’a Carnegiego do listy najpopularniejszych książek biznesowych i samorozwojowych. Dale przedstawia proste do wprowadzenia w życie techniki, które pozwolą poprawić jakość relacji z innymi ludźmi. To więc świetna lektura nie tylko dla sprzedawców i managerów, ale dla wszystkich, którzy chcą zjednać sobie innych i zawrzeć nowe przyjaźnie.

Nie ma tu miejsca na niejasności. Wskazówki, jak postępować z innymi ludźmi, są przedstawione w zrozumiały dla każdego sposób. Można wprowadzić je w życie niemalże od razu. To książka o tym, by okazywać innym wdzięczność, uśmiechać się do nich i umieć słuchać tego, co do nas mówią.

  1. 7 nawyków skutecznego działania – Stephen R. Covey

Stephen R. Covey wyodrębnił 7 głównych nawyków, które sprawiły i sprawiają do dziś, że ludzie odnoszą sukcesy. Opowiada o efektywności w życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym, przez co jest doskonałą lekturą dla każdej osoby pragnącej zmian na lepsze.

Dla wielu przedsiębiorców książka „7 nawyków skutecznego działania” Coveya była przełomem w ich karierze. Te z pozoru proste do wprowadzenia nawyki były tym, czego potrzebowali. Z pozoru proste, bo dotyczą tego, o czym przecież na co dzień tak często słyszymy: regeneracji, czasu z rodziną czy sportu. Mimo to nie umiemy wcielić ich w życie.

Stephen R. Covey nie tylko napisał w swoim życiu książki biznesowe i samorozwojowe, które stały się bestsellerem, ale również działał jako mówca motywacyjny. To właśnie sprawia, że lektura jego dzieł napędza zmiany, których już dawno chcieliśmy dokonać.

  1. Kto zabrał mój ser? – Spencer Johnson

Kolejny bestseller, który warto poznać. Spencer Johnson w swojej książce „Kto zabrał mój ser” opowiada historię o myszach i ludziach, z której wyciągnąć można kilka ważnych wniosków. Pierwszy jest taki, że zmiany są po prostu nieuchronne. Drugi – że w związku z tym należy się na nie przygotować i nauczyć działać w nieznanym kierunku.

To doskonała lektura dla przedsiębiorców, którzy szukają sposobów na zarządzanie zmianami w firmie. Skorzystają na niej i ci, którzy pragną się przebranżowić.

Jak czytać książki biznesowe i samorozwojowe

Książki biznesowe i samorozwojowe tym różnią się od literatury pięknej, że mniej w nich rozrywki, a więcej edukacji (choć powyższe bestsellery udowadniają, że jedno z drugim da się połączyć). To sprawia, że ich czytanie rzadko jest odprężającym przesiadywaniem w wygodnym fotelu. Dużo częściej książki biznesowe czyta się przy biurku, jednocześnie robiąc z nich notatki.

Dlatego świetnym sposobem na to, jak czytać książki biznesowe, jest wykorzystanie streszczeń. To tak, jakby ktoś zrobił te notatki za nas. Same najważniejsze rzeczy, które warto znać.

Wszystkie wymienione w tym artykule książki biznesowe i samorozwojowe w postaci streszczeń znajdziesz w Fabryce Wiedzy. Co więcej, „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta T. Kiyosaki dostępny jest za darmo dla wszystkich zalogowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com