Najnowszy raport Panasonic udowadnia, że projektory zaczynają dominować nad monitorami led podczas imprez organizowanych w Europie

Europejskie firmy z sektora wynajmu i obsługi imprez odnoszą korzyści kreatywne, komercyjne i operacyjne wynikające z korzystania z projektora Panasonic RQ50K.

Z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę Panasonic wynika, że wyświetlacze LED do tworzenia tła podczas imprez na żywo są zastępowane przez projektory laserowe z 3-chipowym procesorem DLP najnowszej generacji ze względu na zapewniane przez nie korzyści kreatywne, komercyjne i operacyjne.

Dokument powołuje się na doświadczenia największych europejskich firm z sektora wynajmu i obsługi imprez, w tym belgijskiej AED Group oraz włoskiej STS Communication. Projektor z 3-chipowym procesorem DLP o jasności 50 tys. lumenów wyświetla obrazy w natywnej rozdzielczości 4K. Ma ponadto bezlampową i pozbawioną filtrów konstrukcję z hermetycznie zamkniętym blokiem optycznym, dzięki czemu zapewnia ponad 20 tys. godzin pracy bez potrzeby konserwacji.

Firmy zajmujące się wynajmem i obsługą imprez zgodnie twierdzą, że projektory są łatwiejsze i bardziej ekonomiczne w obsłudze. Jakość obrazów i pobór mocy były takie same lub lepsze niż w sprzęcie LED. Zastosowanie projektorów zwiększyło kreatywne możliwości dzięki opcji łatwego tworzenia ekranów pływających oraz o nietypowych kształtach, a także skalowania rozdzielczości i jasności obrazów w przypadku zbliżeń.

W standaryzowanych wdrożeniach podczas imprez, w których stosuje się 4 ekrany 4K o wymiarach 9,6 × 6 m każdy, firmy z sektora wynajmu i obsługi imprez sygnalizują następujące znaczne korzyści w przypadku zastępowania wyświetlaczy LED projektorami:

  • kontrole wstępne zajmują nie tydzień, a mniej niż jeden dzień;
  • konieczne jest stosowanie nie 70, lecz tylko 5 skrzyń transportowych;
  • czas konfiguracji jest skrócony ze 110 do 40 roboczogodzin;
  • pobór mocy jest 2-3 razy mniejszy niż w przypadku wyświetlaczy LED zapewniających taką samą jasność obrazu.

– Wyświetlacze LED dominowały na rynku w zastosowaniach jako ściany video oraz tła scen ze względu na bezkonkurencyjną jasność obrazu i kontrast, jednak pojawienie się projektora Panasonic RQ50K zaczęło dynamicznie zmieniać ten trend – mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w firmie Panasonic Business. Branża wynajmu i obsługi imprez szybko zdała sobie sprawę, że to przełomowy model, zapewniający zupełnie nowy poziom korzyści komercyjnych i operacyjnych, jakości obrazu oraz kreatywnych możliwości, z którymi nie mogą się równać wyświetlacze LED. Celem niniejszego raportu jest zidentyfikowanie i opisanie tych zalet po raz pierwszy, aby inni mogli się dowiedzieć, jak ta nowa technologia zmienia dynamikę dostarczania kreatywnych teł podczas imprez oraz występów na żywo – dodaje Kulessa.

Więcej informacji o projektorach, sprzęcie RTV oraz nowościach produktowych znajdziesz w serwisie NowościProduktowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com