Najmłodszy członek rodziny w drodze, a ty nie masz nic? Przygotowywanie wyprawki może być przygodą!

Ubrania Niemowlęce

Mieszkanka stresu, podekscytowania i radości – takie uczucie najczęściej towarzyszy rodzicom oczekującym pojawienia się na świecie ich dziecka. Taki stres potrafi działać bardzo mobilizująco. A jednym z najprzyjemniejszych elementów przygotowań jest kompletowanie dziecięcej wyprawki.

Ubrania dla dzieciubrania niemowlęce na początek

Od przeglądania wzorów i modeli dziecięcych ciuszków można dostać oczopląsu. To prawda, że producenci odzieży dla najmłodszych zrobią wszystko, aby przyciągnąć uwagę przyszłych rodziców. Każdy sklep z ubraniami dla dziewczynek kusi wystawą ubranek z kolorowymi nadrukami, napisami i podobiznami postaci z bajek. Który z ojców nie chciałby, aby jego dziecko nosiło body z napisem „najsłodszy bobas świata”? To działa na podświadomość i w zasadzie nie da się przed tym obronić. Ale czy faktycznie trzeba?

Rzeczy pierwszej potrzeby

Nie ma powodów do niepokoju, nawet, jeśli rozpakowujemy koleją paczkę z zakupionymi ubraniami dla dziecka. O ile panujemy nad tym, aby kupować to, co może rzeczywiście się przydać. Warto bowiem mieć na uwadze, że w pierwszych chwilach życia dziecka, będą potrzebne konkretne rodzaje ubranek. Nie może więc nam zabraknąć śpiochów, body czy pajacyków – i to dostosowanych do pory roku, w której planowany jest poród. Jeśli zapasy takich podstaw już mamy, sprawdźmy, czy takie ubrania dla dzieci mają optymalny skład. Chodzi o rodzaj materiału użytego do produkcji. Najlepsza jest bawełna i to posiadająca odpowiednie certyfikaty.

Nie tylko ubrania dla dzieci

Wyprawka dla bobasa to nie tylko nowe ciuszki. Czym byłby dziecięcy pokój bez zabawek, mebli i dekoracji? Oczekiwanie na przyjście na świat naszego dziecka to idealny czas aby pomyśleć, jak urządzić przytulny i efektowny kącik. Nie zawsze musi to być cały pokój – pamiętajmy, że dzieci szybko rosną, a w raz z nimi – oczekiwania i potrzeby. Przez pierwszych kilka tygodni bobas będzie zapewne spał w łóżeczku ustawionym w sypialni rodziców. Później, jeśli jest taka możliwość, zyska własny pokój. Szafka z ubraniami, kolorowe malunki na ścianie czy przewijak – to wszystko może się znaleźć w pokoju, który na co dzień pełni inne funkcje – np. sypialni rodziców. Jeśli nie mamy jeszcze sprecyzowanej wizji na urządzanie mieszkania – nie warto porywać się na całkowitą metamorfozę i urządzenie dziecięcego pokoju od A do Z. Jeśli zmienimy później zdanie, powrót do normalności może być trudny. A w pierwszych miesiącach życia dziecka najważniejsze jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa i bliskości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com