Najlepsze strategie email marketingu

Aby odnieść sukces w email marketingu, powinieneś być strategiczny w sposobie projektowania swoich kampanii. Oto kilka z najlepszych strategii mailingu reklamowego, które możesz zastosować.

Wykorzystaj odpowiednie strategie budowania listy odbiorców

Sukces Twoich kampanii email marketingowych zależy od jakości Twojej listy adresowej. Aby zbudować taką listę, musisz stosować strategie budowania listy, które przyciągną do niej Twoją grupę docelową. Przykładowo, studium przypadku promowane na LinkedIn może pomóc marce B2B w zbudowaniu listy zaangażowanych subskrybentów, ale nie sprawdzi się w przypadku marki B2C.

Utrzymuj swoją listę mailingową

Regularnie wysyłaj e-maile do swojej listy odbiorców, aby utrzymać zaangażowanie swoich subskrybentów. Jednakże, sporadyczne wysyłanie e-maili może spowodować, że subskrybenci zapomną kim jesteś i doprowadzi to do niskiego współczynnika konwersji.

Jeśli niektórzy z Twoich subskrybentów staną się nieaktywni, możesz przeprowadzić kampanię ponownego zaangażowania.

Skup się na jednym celu

Każdy mailing reklamowy zaprojektuj tak, aby skupiał się na jednym celu. Próba upieczenia dwóch (lub więcej) pieczeni na jednym ogniu nie sprawdza się w email marketingu. To tylko dezorientuje Twoich odbiorców i obniża współczynnik konwersji.

Zdefiniuj i śledź właściwe KPI

Email marketing to coś więcej niż wysyłanie subskrybentom kilku maili. To także śledzenie efektywności Twoich kampanii. Aby to zrobić, musisz zdefiniować i śledzić właściwe kluczowe wskaźniki wydajności (KPI).

Przestrzegaj przepisów i regulacji dotyczących e-mail marketingu

Musisz również upewnić się, że Twoje e-maile są zgodne z lokalnymi przepisami i regulacjami, w tym CAN-SPAM i RODO.

Nie pozwól, aby cały ten prawny język Cię przeraził – po prostu upewnij się, że nigdy nie kupujesz list emailowych i rozważ użycie opcji double opt-in, aby ludzie wiedzieli w co się pakują. Na koniec, ułatw klientom rezygnację z subskrypcji.

Podziel się konkretami

Dzieląc się konkretnym wezwaniem do działania lub korzyścią z podania swojego adresu email, możesz sprawić, że więcej osób zapisze się do newslettera. Platforma Vivasend.pl oferuje popularne sposoby na zachęcenie ludzi do zapisania się do Twojego mailingu reklamowego.

Polecamy:
Podsumowanie roku 2021 w trendach aranżacji wnętrz
Czym charakteryzuje się wynajem krótkoterminowy auta i kiedy warto z niego skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com