Najlepsze sposoby na przesłanie pieniędzy w 2021 roku

Ilość pieniędzy wysyłanych międzynarodowo ma wzrosnąć w 2021 roku, gdy gospodarka światowa ożyje po pandemii koronawirusa. Wzrost jest również częściowo spowodowany dużą ilością pakietów stymulacyjnych (wydatki z budżetu państwa mające na celu pobudzenie gospodarki) uchwalonych w krajach rozwiniętych.

W samych Stanach Zjednoczonych rząd udzielił bezpośredniego wsparcia o łącznej wartości prawie 3 bilionów dolarów. Część z tych funduszy zostanie wysłana przekazami pieniężnymi przez migrantów do ich krajów pochodzenia. Jakie są więc najlepsze sposoby na wysyłanie pieniędzy w 2021 roku?

Przelew

Przelew bankowy dotyczy sytuacji, w której bank wysyła pieniądze w Twoim imieniu na konto innej osoby w skali międzynarodowej (czyli do innego kraju niż ten, w którym masz swoje konto bankowe). Ta transakcja jest zwykle wykonywana za pośrednictwem bezpiecznej sieci telekomunikacyjnej znanej jako SWIFT, która łączy większość banków na całym świecie.

W przeszłości realizacja przelewu bankowego była stosunkowo czasochłonnym procesem, ponieważ wiązała się z udaniem do banku i wypełnieniem specjalnego formularza. Obecnie większość banków udostępnia swoim klientom narzędzia online, za pomocą których jest możliwe szybkie wykonanie transakcji w zaciszu własnego domu. Aby wykonać przelew online, wystarczy zalogować się do swojego konta online w bankowym koncie internetowym i uzupełnić wymagane pola danymi osoby lub instytucji, do której chcesz wysłać pieniądze.

Płatność przelewem jest zazwyczaj realizowana w czasie jednego do maksymalnie dwóch dni roboczych. Ponadto ten typ transakcji, jest zalecany, jeśli wydajesz znaczną ilość pieniędzy. Najbardziej istotne jest to, że przelewy mogą być dość drogie, ponieważ typowy koszt takiej transakcji wynosi około 30 USD (około 110 złotych).

Korzystanie z kryptowalut

Kryptowaluty to waluty cyfrowe, które zmieniają sposób, w jaki ludzie przeprowadzają transakcje płatnicze. Obecnie wszystkie kryptowaluty są łącznie warte ponad 2 biliony dolarów, a najbardziej popularną kryptowalutą jest Bitcoin. W 2021 roku możesz wybierać spośród wielu rodzajów kryptowalut, których możesz użyć do wysyłania pieniędzy. Rozważ wybór: Bitcoina, Litecoina lub waluty Bitcoin Cash. Alternatywnie, możesz wybrać inne popularne waluty kryptograficzne, które są skoncentrowane na prywatności użytkownika, na przykład: Monero i ZCash, jeśli obawiasz się o prywatność transakcji.

Przed wykonaniem transakcji kryptowalutowej, zapytaj odbiorcę, czy zgadza się na taki rodzaj przekazu. Jeżeli tak i zdecydujesz się wykonać przelew, to do jego wykonania wystarczy znajomość adresu portfela kryptowalut odbiorcy oraz wybór wysyłanej waluty. Odbiorca bardzo szybko otrzyma cyfrową wpłatę i w dowolnym momencie będzie mógł ją wypłacić z portfela.

Polecane firmy zajmujące się przekazami pieniężnymi

Inną metodą przesyłania pieniędzy w 2021 roku jest korzystanie z usług firmy, która specjalizuje się w przelewach pieniężnych. Jest wiele firm, które zostały założone wyłącznie po to, aby pomagać ludziom w lokalnych i międzynarodowych transferach pieniędzy. Firmy te mogą występować w wielu różnych formach.

Po pierwsze, istnieją nowoczesne firmy zajmujące się przekazami pieniężnymi, takie jak Wise i PaySend, które umożliwiają wysyłanie pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe lub na cyfrowy portfel odbiorcy. Wszystko, co musisz zrobić, aby wykonać szybką transakcję, (oprócz posiadania wcześniej założonego konta online), to wpłacenie pieniędzy (za pomocą karty lub przelewu), wpisanie danych odbiorcy i zatwierdzenie polecenia przelewu.

W następnym kroku będą przedstawione opłaty i szacunkowy czas realizowania transakcji. W większości przypadków firmy finalizują transakcję w ciągu kilku godzin. Zalecamy również, dokładne sprawdzenie opłat (prowizje), które są pobierane w różnych stawkach przez różne firmy.

Po drugie, istnieją firmy, które umożliwiają przesyłanie pieniędzy przez internet. Są to firmy takie jak PayPal i Skrill. Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania transakcji to adres poczty elektronicznej powiązany z kontem odbiorcy. Po otrzymaniu wpłaty klient może je wydać lub wypłacić na swoje konto bankowe, lub telefon komórkowy.

I wreszcie, istnieją również tradycyjne firmy przekazujące pieniądze, takie jak Western Union i MoneyGram, które wysyłają pieniądze na konto bankowe danej osoby lub instytucji na Twoje polecenie. Można je również wypłacić w lokalnym biurze u agenta reprezentującego firmę.

Podsumowanie

Inaczej niż w przeszłości, obecnie istnieje wiele metod przesyłania pieniędzy, dotyczy to zarówno przelewów krajowych, jak i międzynarodowych. Korzystanie z porównywarek firm zajmujących się transferami oraz zapoznanie się z artykułami na temat najlepszych sposobów przesyłania pieniędzy pomoże Ci wybrać najtańszą, najszybszą i najwygodniejszą dla Ciebie metodę. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym artykułom wybierzesz dla siebie najlepszą opcję!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com