Najlepsze polskie Start-Upy

Start-up to młoda firma, która dopiero zaczyna się rozwijać. Firmy tego typu są zazwyczaj małe i wstępnie finansowane oraz obsługiwane przez grupę założycieli albo jedną osobę. Oferują produkt lub usługę, która obecnie nie jest oferowana nigdzie indziej na rynku, lub taką, co do której założyciele wierzą, że w porównaniu z konkurencją ma szansę odnieść sukces.

We wczesnych stadiach – gdy pracują nad opracowywaniem, testowaniem i marketingiem pomysłu – wydatki firmy start-upowej przewyższają przychody. Z tego powodu firmy te, choć nie jest to regułą, wymagają dodatkowego finansowania. Uruchomione może być finansowane przez tradycyjne pożyczki dla małych firm z banków, związków lub przez dotacje. Okres startowy jest kluczowy dla takich firm; jedne radzą sobie z nim lepiej, a inne gorzej. Poniżej przedstawiamy kilka polskich firm, które zaczynały jako start-upy odniosły sukces.

Fakturownia.pl

Start-up, który zasługuje na szczególną uwagę. Swoim klientom proponuje innowacyjne rozwiązanie, jakim jest system do wystawiania e-faktur i zarządzania magazynem. System dostępny jest w chmurze, dzięki czemu użytkownicy przy użyciu dowolnego urządzenia umożliwiającego połączenie z Internetem mają dostęp do swojej dokumentacji z każdego miejsca na świecie. Aktualnie firma zdobywa szturmem rynek polski, francuski i brytyjski, zbierając po drodze coraz większą grupę naprawdę zadowolonych jej usługami klientów. Przykład Fakturowni pokazuje jak bardzo realizowany pomysł przekłada się na rozwój start-upu.

Semstorm

Tutaj mamy do czynienia ze start-upem, który skupił się na stworzeniu rozwiązania w modelu abonamentowym, dzięki któremu prowadzenie działań SEO, PPC czy social będzie bardziej usprawnione, skuteczne i udane. Każda osoba, która prowadzi działania w Internecie może skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Semstorm. Portale internetowe, prywatni pozycjonerzy czy też właściciele e-sklepów – każdy znajdzie swój kawałek tortu w szerokiej ofercie Semstorm.

Ifinity

Infinity to kolejny godny uwagi start-up. To specjaliści, jeśli chodzi o kompleksowe wdrożenia oparte o technologię beacons. Zajmują się wieloma rzeczami: od analizy potrzeb, poprzez instalację, aż po tworzenie aplikacji i SDK. Ich szczególną specjalnością jest zapewnienie wdrożeń w modelu biznesowym B2B2C (Business to Business to Consumer). Przykładowe obszary biznesowe, jakimi się zajmują to miasta i administracja publiczna, galerie i obiekty muzealne oraz powierzchnie handlowe.

Sugester

Potężny, a zarazem prosty system do zarządzania firmą oparty o rozwiązanie CRM. Sugester to bardzo innowacyjny start-up, z którego już dzisiaj korzysta wiele znaczących firm. W ramach swojej oferty Sugester oferuje między innymi: łatwiejsze przydzielanie i przepływ zadań, sprawne timesheety i monitoring pracy, livechat, marketing automation i helpdesk. Dzięki temu rozwiązaniu oraz oferowanym integracjom, przedsiębiorca może zarządzać wszystkimi procesami w firmie z poziomu jednej zakładki.

Growbots

To jeszcze jednen start-up, o którym koniecznie trzeba wspomnieć w tym miejscu. Ta młoda firma skupiła się przede wszystkim na tym, by proces sprzedaży był jak najmocniej zautomatyzowany – w efekcie powstał inteligentny system pozyskiwania klientów, za który start-up ten został doceniony w środowisku biznesowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com