Najlepiej opłacane zawody w przyszłości

Przyszłość należy do zawodów ułatwiających łączenie się świata w jedną globalną wioskę. Tendencja ta utrzymuje się od kilkudziesięciu lat i nie zamierza na razie zmienić swojego kierunku. To trend mocno zdeterminowany rozwojem cywilizacyjnym. Zatem będą potrzebni specjaliści z dziedziny tworzenia programów komputerowych, telekomunikacji i systemu połączeń, które trzeba będzie tworzyć, usprawniać, obsługiwać, naprawiać. Porozumiewanie się, przekaz informacji, zarządzanie, ubezpieczenie tego systemu pod względem finansowym i prawnym, to pochodne. Jeśli zdecydujesz się …

napisać powieść uwzględniającą powyższe problemy i zagadnienia, być może zyska ona uznanie i odniesie finansowy sukces. Niemniej pisarz, muzyk i malarz będą jednostkowymi przypadkami świetnie zarabiających. Przyszłość należy do informatyków oraz technologii informatycznych. Komputeryzacja w każdej dziedzinie determinuje ten fakt.

Każde przedsiębiorstwo i urząd funkcjonują w oparciu o systemy informatyczne, więc będą potrzebni – i to w powiększającej się liczbie – pracownicy związani z systemami i sieciami komputerowymi w firmach, zarówno w zakresie ich tworzenia i adaptacji, jak i serwisowania.

Znajdzie się miejsce dla kreatywnych i wyrobników. Ale to nie są najlepiej zarabiające zawody. Finansowy wyścig wg Forbesa wygrał w ubiegłym roku programista Java. Przeciętne zarobki takiej osoby w Polsce wynosiły kilka razy więcej niż średnie wynagrodzenie miesięcznie w naszym kraju.

Programista Java jest rozchwytywany na rynku pracy. Najlepiej poza Javą znać jeszcze embedded, C++, PHP lub Net. i oczywiście języki obce.

Informatyk to zawód, w którym znajomość angielskiego jest koniecznością, przy okazji dobrze jest dorzucić niemiecki lub francuski. Umiejętność posługiwania się w językach obcych i posiadanie konkretnej specjalności podnosi wynagrodzenie dwu- lub nawet trzykrotnie.

Tłumacze języka chińskiego mają podobną przebitkę jak programiści. Poszukiwani i dobrze opłacani są też specjaliści od e-marketingu, menedżerzy sprzedaży internetowej, konsultanci SAP, specjaliści ds. sprzedaży, logistycy, a także prawnicy – coraz częściej potrzebni w branży IT.

Z branżą informatyczną także związany jest zawód, którego przedstawiciele są coraz bardziej poszukiwani i coraz lepiej opłacani – to testerzy oprogramowania. Pracownik z sektora IT, związany z badaniami i zastosowaniem rozwiązań programowych w danej firmie. Kolejnym zawodem, powstałym właściwie teraz, na naszych oczach, związanym z ekspansją technologii, jest specjalista od operacji w chmurze. Dzięki niemu przestaje się opłacać utrzymywanie drogiego sprzętu, wystarczy dobry specjalista od rozwoju sieci i aplikacji działających w chmurze oraz dostęp do usług dobrej firmy outsourcingowej. To nowoczesna przyszłość.

Nie przestają być poszukiwani, chociaż ich zarobki wg statystyk nie przekraczają wynagrodzeń jakie osiągają programiści, mowa o analitykach danych. W ich pracy chodzi o przewidywanie i kwalifikowanie dużych zasobów danych najczęściej powiązanych z kwestiami gospodarczymi lub sprzedażowymi.

Innymi obszarami, które będą potrzebowały coraz to nowych, dobrze wyszkolonych informatyków są niezmiennie bankowość, energetyka oraz sektor transportu. Do grupy najlepszych doskakują – menedżerzy i liderzy firm –, specjaliści od kreowania filozofii firmy i określania jej programu. W końcu jest wiele przedsiębiorstw o podobnym profilu, produkujących określony asortyment – jak być najlepszym, trzeba postawić na najlepszych.

Jeżeli zastanawiasz się nad wybraniem, któreś z przedstawionych w tym artykule ścieżek kariery, albo po prostu chcesz stać się lepszy w tym co robisz, powinieneś się zainteresować ofertą szkoleniową firmy Valkir.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com