Najbardziej dochodowe zawody morskie

Praca związana z morzem dla wielu osób jest spełnieniem dziecięcych marzeń, dla innych natomiast – świetnym pomysłem na intratny biznes. Transport morski ma się bowiem bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższej przyszłości jakoś zmienić. Pomimo rozwoju transportu lotniczego czy kolei, nie da się z drugiego końca świata przetransportować wielu towarów w żaden inny sposób, jak tylko drogą morską.

Praca na morzu lub związana z morzem jest więc sposobem na ciekawą i stabilną przyszłość zawodową dla osób, które nie chcą pracować za biurkiem i nie wyobrażają sobie pracy na typowym ośmiogodzinnym etacie. Ciekawym i dochodowy biznesem jest czarter jachtów, ale niekoniecznie w Polsce, tylko w bardziej przyjaznych pod względem klimatycznym regionach świata. Dzięki temu można połączyć przyjemne z pożytecznym – zarabianie pieniędzy z e spędzaniem czasu na świeżym powietrzu w atrakcyjnym turystycznie regionie. Świetnym pomysłem może być Czarter jachtu Chorwacja, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów ze wszystkich stron świata.

Pływanie na statkach jako marynarze

Oprócz wypożyczania jachtów, dobrym pomysłem jest organizowanie rejsów rekreacyjnych. Dzięki temu można również spędzać czas na wodzie, a jednocześnie zarabiać na tym całkiem dobre pieniądze. Właściciele dużych jednostek pływających mogą w jeden weekend zarobić na czysto nawet kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, a przy tym ich praca jest prawdziwą przyjemnością. Poza organizowaniem rejsów, dobrze zarabiać można również na dużych statkach, szczególnie handlowych, które pływają po różnych rejonach świata. Tu zasada jest prosta – im bardziej niebezpieczny region, tym większe są zarobki marynarzy na statku. Zawsze jednak warto mieć z tyłu głowy ryzyko i realnie, racjonalnie oceniać, czy zarobki rzędu kilkunastu tysięcy miesięcznie faktycznie zrekompensują nam ryzyko utraty zdrowia, a czasem nawet życia. Niektóre statki handlowe mają bowiem trasy w miejscach, które są dosyć często nawiedzane przez piratów. A dzisiejsi piraci są zdecydowanie bardziej bezwzględni niż ci, jakich znamy z morskich, książkowych opowieści.

Najwięcej zarabia armator

Choć wiele zawodów morskich jest bardzo opłacalnych i można zarobić spore pieniądze, zawsze warto mieć świadomość, że najwięcej zarabia i tak właściciel firmy, który zwykle znajduje się na lądzie i zapewne nigdy w życiu nie płynął statkiem, który zarabia na niego. Dlatego też najbardziej opłacalnym zawodem morskim jest bycie armatorem, który ma na własność kilka czy kilkanaście statków, realizujących umowy handlowe na duże odległości. W taki sposób można zarabiać bardzo przyzwoite pieniądze – popyt zwykle jest zawsze, sezonowość w tak dużej skali raczej nie występuje, jednak taki sposób zarabiania wymaga najpierw również dużego zainwestowania. Aby zostać armatorem, który będzie realizował działania na międzynarodową skalę, trzeba dysponować potężnym kapitałem.

One Comment on “Najbardziej dochodowe zawody morskie”

  1. Jak myślicie, czy dystrybutor do wody to dobre rozwiązanie do domu? W sezonie letnim wody zużywamy naprawdę sporo, a zużytych butelek czasem nie ma gdzie wyrzucić. Może ktoś z Was ma takie rozwiązanie? Interesuje mnie przede wszystkim, na jak długo wystarcza jeden dystrybutor i czy z dużym wyprzedzeniem trzeba zamawiać kolejny, gdy poprzedni zaczyna świecić pustkami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com