Nagrobek pojedynczy – ile kosztuje jego wykonanie? Sprawdzamy ceny

Wykonanie nagrobka może kosztować zarówno 2 tysiące złotych, jak i ponad 10 tysięcy złotych. Koszty są zróżnicowane, dlatego warto sprawdzić, co dokładnie wpływa na koszty przygotowania pomnika nagrobnego dla zmarłej osoby. Przykładamy się ofertom i cenom w zakładach kamieniarskich.

 

Jaki nagrobek pojedynczy wybrać?

Nagrobki to obecnie rozbudowana gama produktów, które powstają z różnych materiałów, w wielu stylach, a także mogą być zdobione na wiele sposobów. Zakłady kamieniarskie, ponieważ to one zajmują się wykonaniem nagrobków, mogą wykonać dla klienta niemalże każdy projekt, zgodnie z indywidualnymi życzeniami.

 

Wybierając nagrobki pojedyncze, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na te, które będą mogły posłużyć na długi czas, będą odporne na czynniki pogodowe i nie będą wymagały specjalnej, drogiej i czasochłonnej konserwacji. Te wymagania spełniają nagrobki granitowe, które obecnie kupowane są najczęściej.

 

Co wpływa na cenę nagrobka granitowego?

Nagrobki granitowe pojedyncze mogą kosztować od około 3 tysięcy złotych do 5 tysięcy złotych, jednak ceny mogą być nawet dwukrotnie wyższe, w zależności od tego, jakie są wymagania klienta.

 

Na cenę nagrobków granitowych wpływają poniższe czynniki:

  • rodzaj kamienia zużytego do wykonania nagrobka – najtańsze, lecz też mało trwałe są granity chińskie, lepiej więc dopłacić do granitu polskiego lub europejskiego
  • konstrukcja nagrobka – im mniej kamienia zostanie zużyte, tym wykonanie nagrobka jest tańsze
  • galanteria nagrobna – pod tym terminem znajdują się różne dodatki do nagrobka, na przykład krzyże, wazony, litery, porcelanowe zdjęcia zmarłych
  • transport nagrobka – im większy dystans, tym wyższe koszty związane z nagrobkiem
  • opłaty cmentarne – związane z wejściem na cmentarz, montażem i inne koszty

 

Gdzie zamówić nagrobek na cmentarz?

Najlepiej porównać ceny w kilku zakładach kamieniarskich, aby można było łatwo wybrać taką firmę, która wykona nagrobek wyróżniający się wysoką jakością – estetycznym wyglądem oraz trwałością na lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com