Nadanie przesyłki w punkcie współpracującym z firmą kurierską.

W związku z obserwowanym od wielu lat trendem wzrostowym branży kurierskiej, na rynku pojawiły się również nowe sposoby nadawania za ich pośrednictwem przesyłek. Obecnie nie trzeba już udawać się osobiście do siedziby przewoźnika, która często oddalona jest o wiele kilometrów czy podporządkowywać plan dnia pod kuriera, który ma przyjechać i odebrać paczkę, ale można zrobić to dużo wygodniej w dowolnym sklepie w naszym mieście lub paczkomacie, o ile ten ma tylko podpisaną umowę z którymś przewoźnikiem. Poniżej postaramy się przybliżyć, w jaki sposób można nadawać przesyłki w punktach tzw. pickup

Czym jest usługa “pickup” i jakie są jej zalety ?

Najprościej rzecz mówiąc, to kurierska usługa “pickup” polega na tym, że dowolny sklep lub inny punkt może podpisać umowę z firmą kurierską, która będzie polegać na tym, że przedstawiciel tej firmy w osobie kuriera będzie odbierać, nadane w punkcie paczki, albo zostawiać w nich przesyłki do odbioru lub awizoawne, jeśli odbiorca nie został zastany. Skupiając się na pierwszej funkcji tej usługi, to nadawca, którym może być osoba fizyczna lub prawna, za tą samą opłatą może w dużo wygodniejszy sposób nadać przesyłkę w takim sklepie. Oczywistą zaletą jest fakt oszczędności czasu. W dużych miastach placówki z taką funkcją rozsiane są na niemal każdym rogu. Tak i również na prowincji staje się to coraz popularniejszą alternatywą wobec czekania na przyjazd kuriera. Paczki można nadać w godzinach pracy sklepów, które są zróżnicowane, bo jak większość pracuje do ok. 17 przez 6 dni w tygodniu, tak np. stacje benzynowe będą już przyjmować je całodobowo i codziennie. Zatem daje to sporą elastyczność dla klienta i możliwość nadania w dowolnym momencie, zależnie od potrzeb. Inną zaletą jest również oszczędność – pieniędzy. Niektóre firmy oferują obniżenie kosztów wysyłki, jeśli nadawca sam dostarczy paczkę do jednego z punktów.

Jak przygotować paczkę do wysłania w punkcie ?

 

Przedmiot, który chcemy wysłać, należy w dobry sposób zabezpieczyć, poprzez wybranie odpowiedniego kartonu, wypełnienia go i oklejenia taśmą, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia przesyłki w tej, jakby nie było, ciężkiej trasie. Następnie po zrobieniu tego, można przystąpić do zważenia i zmierzenia jej. Te informacje będą potrzebne do uzupełnienia listu przewozowego.

Lepszykurier.pl – tutaj nadasz tanio i wygodnie przesyłkę kurierem i paczkomatem.

Czym to jest? List przewozowy lub etykieta to nic innego jak dane nadawcy, odbiorcy oraz przesyłki. Zawiera on także kod kreskowy, dzięki czemu możliwe jest monitorowanie jej podróży przez internet. Firmy kurierskie przeważnie udostępniają je w swoich aplikacjach lub na stronach internetowych w celu zaoszczędzenia czasu. Naklejenie listu przewozowego na paczkę umożliwia również jej przyjęcie przez punkt oraz wysłanie na odpowiednią sortownię w kraju lub za granicą. Jeżeli paczka ma być wysłana za pobraniem, to również należy uwzględnić to w informacjach znajdujących się na jej etykiecie. Na etykiecie znajduje się również ubezpieczenie przesyłki z którego przy wartościowych przesyłkach warto korzystać.

Co dalej, jeśli paczka została już zaadresowana ?

 

Jeśli etykieta została już uzupełniona o niezbędne informacje, to można udać się z nią do punktu. Sklepy współpracujące z firmami kurierskimi są przeważnie opatrzone banerami z logo przewoźnika, z którym mają umowę oraz informacja o tym jest udostępniona na stronie internetowej przewoźnika. Po wybraniu najbliższego i najkorzystniejszego dla nas punktu stosowną opłatę za nią w zależności od jej rozmiarów można uiścić wcześniej przez internet, co jeszcze bardziej uproszcza sprawę. Od momentu zostawienia przesyłki w punkcie nas, jako nadawcy, nic już nie interesuje. Teraz za jej los odpowiada kurier.

 Czy warto korzystać z usług punktów pobrań?

Nasza odpowiedź brzmi, że jak najbardziej! Najważniejsze z nich to:

  • oszczędność czasu
  • oszczędność pieniędzy
  • wygoda wyboru miejsca
  • elastyczność momentu nadania.

Ponadto przez prostotę nadania jest pewne, że każdy sobie z tym może poradzić. Jedynie trzeba pamiętać o naklejeniu etykiety na paczkę, aby cały proces wysyłki nie komplikować. Jeśli potrzebujesz pomocy w nadaniu przesyłki skontaktuj się z lepszykurier.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com