Na dobry początek biznesu – zaprojektuj profesjonalną stronę www!

Nowoczesny biznes wymaga nie tylko dobrego planowania, ale również dopasowania do zmieniających się potrzeb rynku. Każdy właściciel firmy powinien wiedzieć, że aktualnie większość klientów poszukuje produktów i usług w sieci. Dlatego tez już na starcie działalności warto pomyśleć o dobrej i profesjonalnej stronie www.

Współczesne strony internetowe pełnią wiele różnorodnych funkcji – informacyjną, promocyjną, biznesową czy sprzedażową. Firmy, które chcą wykonać sobie dobre strony WWW mają do wyboru zarówno proste strony wizytówki, jak i bardziej rozbudowane strony firmowe, landing page, portale czy sklepy internetowe. Bez względu na to, jaka strona internetowa jest nam potrzebna, warto zainwestować w usługi profesjonalnej firmy lub agencji, która zajmuje się projektowaniem stron www od podstaw. Owszem, w sieci można znaleźć sporo szablonów stron www, ale są one mało unikalne i niezbyt funkcjonalne. Kiepsko też radzą sobie w czasie pozycjonowania.

Dobra strona, czyli jaka?

Dobra, nowoczesna strona internetowa powinna być przede wszystkim dobrze zaprojektowana od frontu i od zaplecza. Musi mieć efektowną szatę graficzną, najlepiej dopasowaną do identyfikacji wizualnej danej marki. Trzeba również pamiętać o dobrym contencie, czyli treściach znajdujących się na stronie. Całość powinna być jasna, przejrzysta, funkcjonalna i intuicyjna podczas użytkowania. Najlepsze z perspektywy użytkowników strony są te, które posiadają user experience na wysokim poziomie, czyli krótko mówiąc są wygodne i użyteczne dla osób odwiedzających stronę. Warto również pamiętać, że strona internetowa powinna mieć prosty i wygodny system zarządzania treścią, który ułatwi wrzucanie na stronę nowych informacji czy wprowadzane produktów do sklepu internetowego. Najlepszy CMS to taki, który jest łatwy w obsłudze nawet dla osób, które niekoniecznie znają się na budowie czy funkcjonowania stron internetowych.

Popularne strony responsywne

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się responsywne strony internetowe, czyli takie, które dopasowują się do wielkości ekranu urządzenia, na którym są przeglądane. Strony responsywne masowo zaczęły powstawać wraz z rosnącą popularnością tabletów czy smartfonów. Owszem, firma może zażyczyć sobie wykonanie dwóch wersji strony – zwykłej i mobilnej, jednak jest to wtedy o wiele poważniejsza inwestycja. Strona responsywna łączy obie wersje stron, a jednocześnie jest bardzo prosta w obsłudze i wykorzystuje zaawansowane technologicznie narzędzia. Strony responsywne są przyjazne dla użytkowników, łatwiejsze do pozycjonowania, a jednocześnie lepsze z perspektywy wizerunkowej. Firma, która posiada nowoczesną, responsywną stronę www jest lepiej postrzegana przez klientów  kontrahentów niż ta, która bazuje na starej witrynie, która nie tylko nie dopasowuje się do rozmiarów mniejszych urządzeń, ale również jest przestarzała technologicznie i nieuaktualniana od dawna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com