Na czym polegają przelewy zdefiniowane?

W sytuacji, gdy dokonujesz wielu płatności, dobrym pomysłem jest ich uporządkowanie. Dzięki temu cały proces przelewania pieniędzy przebiega znacznie sprawniej i generuje mniej pomyłek. Wówczas idealnie sprawdzają się, np. przelewy zdefiniowane. Na czym dokładnie polegają i kiedy warto na nie postawić?

Na czym polega przelew zdefiniowany?

Przelew zdefiniowany pozwala na częściowe zautomatyzowanie całego procesu przelewania pieniędzy na konkretny rachunek. Wszystkie stałe dane są bowiem raz uzupełnione. Podczas kolejnych płatności wystarczy wybrać określony szablon i wypełnić tylko te pola, które się zmieniają. To ciekawa alternatywa dla płatności cyklicznych. Ma ona sens w sytuacji, gdy nie przelewasz ciągle tych samych kwot, ale dokonujesz transakcji u tego samego odbiorcy. Wówczas nie trzeba każdorazowo wpisywać jego danych. Wystarczy uzupełnić kwotę i dokonać przelewu.

Przelew zdefiniowany to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu, a jednocześnie chcą uporządkować wszystkich odbiorców cyklicznych płatności. Taka opcja pozwala także na kontrolowanie momentu, w którym pieniądze opuszczają Twoje konto. To Ty decydujesz o zatwierdzeniu ostatecznej płatności i jej dokładnej wartości. Z tego powodu takie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością, głównie wśród osób ceniących sobie nowinki technologiczne.

Kiedy sprawdzi się przelew definiowany?

Przelew definiowany to jedna z usług oferowanych przez P24. Sprawdza się ona świetnie w sytuacji, gdy chcesz samodzielnie decydować o terminie, w którym zapłacisz za konkretne usługi lub dobra. Zdarza się bowiem, że niektóre osoby otrzymują wypłatę w systemie ratalnym, dlatego ustalenie zleceń cyklicznych na daną datę byłoby dość problematyczne. Z wykorzystaniem przelewu definiowanego możesz samodzielnie uzupełnić kwotę w odpowiednim momencie.

Największe zalety przelewów definiowanych to:

  • oszczędność czasu na każdorazowym wpisywaniu danych odbiorcy,
  • bezpieczeństwo transakcji gwarantowane przez takie strony, jak https://www.przelewy24.pl/,
  • pełna kontrola nad płatnościami i terminem ich realizowania,
  • jednorazowa definicja odbiorcy, a następnie jedynie konieczność uzupełniania informacji o kwocie.

Przelewy definiowane pozwalają przede wszystkim na znaczne oszczędzenie czasu. Każdorazowe wpisywanie danych odbiorcy i numeru konta mogłoby być bowiem dość problematyczne, szczególnie gdy dokonujesz płatności dla tej samej osoby lub firmy nawet kilka razy w miesiącu. Taka opcja sprawdzi się doskonale także w przypadku płatności za media i telefon. Zdarza się bowiem, że nie są one stałe i zależą m.in. od miesięcznego zużycia, np. prądu. Wówczas przelewy zdefiniowane są zdecydowanie najlepszą opcją.

Informacje na temat przelewów zdefiniowanych są odpowiednio uporządkowane. Możesz zyskać do nich łatwy dostęp i modyfikować konkretne informacje w dowolnym momencie. Dzięki takiej opcji korzystanie z konta bankowego staje się niezwykle wygodne i szybkie. Opłat można dokonywać również z poziomu mobilnych aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com