Na czym polega profesjonalna obsługa techniczna budynków?

Utrzymanie budynku w odpowiednim stanie technicznym i funkcjonalności wymaga podejmowania szeregu działań obejmujących prace naprawcze i remontowe. Obowiązek wykonywania tego rodzaju czynności spoczywa na właścicielach lub zarządcach nieruchomości. Coraz częściej decydują się oni na zlecanie prac specjalistycznym zewnętrznym firmom.

Przeglądy i konserwacja urządzeń

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo Budowlane, każdy właściciel lub zarządca nieruchomości zobowiązany jest do należytego dbania o jej stan techniczny. Wymóg ten dotyczy nie tylko elementów konstrukcyjnych, ale także wszelkiego rodzaju instalacji. Niezbędne jest również dbanie o porządek wokół budynku i usuwanie np. zalegającego śniegu. Część właścicieli i osób zarządzających nieruchomościami samodzielnie zleca wykonywanie prac konserwacyjnych i naprawczych wybranym przez siebie fachowcom. Lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest powierzenie prowadzenia obsługi technicznej budynków firmom zewnętrznym. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest kompleksowość świadczonych usług. Poza wykonywaniem przeglądów i prac konserwacyjnych zleceniodawca może liczyć również na wsparcie techniczne, przeglądy urządzeń przeciwpożarowych, a także wsparcie podczas remontów. Przed podjęciem decyzji o współpracy z wybraną przez siebie firmą warto poprosić o jej referencje. Zaleca się korzystanie z usług doświadczonych podmiotów o ugruntowanej pozycji na rynku.

Ochrona przeciwpożarowa i całodobowe wsparcie techniczne

Realizacja zadań dotyczących ochrony przeciwpożarowej obejmuje m.in. okresowe przeglądy techniczne gaśnic, hydrantów, a także stałych urządzeń gaśniczych, jeżeli takie występują. Regularnej kontroli i konserwacji poddawane są także systemy sygnalizacji pożarowej, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, systemy oddymiania, instalacje tryskaczowe, a także przeciwpożarowe wyłączniki prądu. Wykonywanie tego rodzaju czynności wpływa na wizerunek firmy, a także poprawę bezpieczeństwa, dzięki zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia pożaru.

Właściciele i zarządcy nieruchomości korzystający z usług zewnętrznych firm mogą liczyć także na tzw. pogotowie techniczne działające 24 godziny na dobę. W przypadku wystąpienia awarii lub usterki na miejsce zdarzenia niezwłocznie wysyłani są mobilni serwisanci. Doświadczeni fachowcy w trybie pilnym podejmują działania naprawcze, co wpływa na poprawę komfortu korzystania z nieruchomości. Zakres działania pogotowia technicznego od firmy Inwemer obejmuje naprawy instalacji elektrycznych, gazowych, kanalizacyjnych, wodociągowych, grzewczych, chłodniczych, a także wentylacyjnych.

Bieżące naprawy i remonty

Nieruchomości wymagają regularnych przeglądów technicznych, a także wykonywania bieżących napraw mebli, urządzeń i innych elementów wyposażenia. Profesjonalna obsługa techniczna budynków obejmuje świadczenie usług wykonywanych przez tzw. “złotą rączkę”. Są to zazwyczaj prace naprawcze polegające na usuwaniu niewielkich usterek. Przeprowadzanie tego rodzaju czynności ma istotne znaczenie, ponieważ pozwala uniknąć poważniejszych awarii, których naprawa jest kosztowniejsza i bardziej czasochłonna.

Najlepsze firmy zajmujące się obsługą techniczną budynków oferują swym klientom kompleksowe usługi obejmujące m.in. pomoc przy realizacji prac remontowych i modernizacyjnych. Ogromny popyt na rynku usług budowlanych sprawia, że znalezienie dobrego fachowca nie jest zadaniem łatwym. Najlepsi specjaliści bardzo często mają wypełniony harmonogram prac z rocznym wyprzedzeniem. Dzięki fachowemu wsparciu zewnętrznej firmy zajmujące się obsługą techniczną nieruchomości możliwe jest znaczące skrócenie czasu realizacji inwestycji.

Projektowanie sklepów online jako rozwój biznesu
Pościel hotelowa – jak wybrać odpowiednią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com