Na czym polega powiększanie ust i botoks?

Wśród najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej należy wymienić powiększanie ust oraz redukcję zmarszczek – botoks Katowice. Pacjenci mogą poddać się obu zabiegom w klinice Beauty Medica. Na czym polegają zabiegi? Jakie są przeciwwskazania do ich wykonania?

Powiększanie i modelowanie ust nawadnia i ujędrnia usta

Podczas zabiegu powiększania ust wykorzystuje się kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Składnik ten pełni funkcję ochronną. Zabezpiecza skórę przed nadmiernym wysychaniem, wiotczeniem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (silnym wiatrem, promieniowaniem UV, niską temperaturą).

Modelowanie ust należy do bezpiecznych i bardzo skutecznych zabiegów, ponieważ wstrzyknięcie kwasu hialuronowego to błyskawiczny efekt nawilżonych, jędrnych ust, które odzyskują kolor i wyraźny kontur. Dodatkowo ich zwiększona objętość przyczynia się do zaniknięcia drobnych zmarszczek, co dodatkowo odmładza twarz.

Chociaż rezultaty terapii zauważalne są natychmiastowo, na ostateczny efekt należy poczekać do 7 dni, bowiem do tego czasu mogą ustępować obrzęki.

Wskazania do zabiegu modelowania ust:

– zwężone, pomarszczone, odwodnione usta,

– opadające kąciki,

– zmarszczki wokół ust,

– niewyraźny kontur ust.

Przeciwwskazania:

– ciąża,

– karmienie piersią,

– aktywna opryszczka lub trądzik,

– podwyższona temperatura,

– choroby skóry wirusowe, grzybicze, bakteryjne.

Botoks – efektywny sposób usunięcia zmarszczek

Botoks to całkowicie bezpieczna, niechirurgiczna metoda redukcji zmarszczek. Zabieg polega na iniekcji toksyny botulinowej w wybrane miejsca na twarzy bądź szyi, co prowadzi do rozluźnienia skóry i znajdujących się pod nią mięśni. Preparat działa stopniowo, dlatego na całkowite efekty wykonanego zabiegu należy poczekać do 10-14 dni.

Botoks jest stosowany w usuwaniu lwiej bruzdy (zmarszczki między brwiami), kurzych łapek, bruzd na szyi, zmarszczek poziomych i pionowych czoła, wokół ust oraz nad górną wargą. Ponadto stosuje się go po to by:

– unieść brwi,

– uwydatnić łuk kupidyna,

– podnieść kąciki ust.

Toksyna botulinowa łagodzi wyraz twarzy oraz wyraźnie odmładza skórę.

Mimo, że zabieg usunięcia zmarszczek nie zagraża w żadnym stopniu zdrowiu pacjenta, istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak ciąża, laktacja, uczulenie na składniki preparatu, infekcje skórne, choroby:

– sercowe,

– naczyniowe,

– autoimmunologiczne,

– mięśniowo-nerwowe,

– nerwowe (choroba Parkinsona, Alzheimera)

oraz zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych i leków:

– przeciwbólowych,

– przeciwgorączkowych,

– wspomagające prawidłową pracę serca.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com