Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu firmy przeprowadzającej szkolenia przeciwpożarowe

Szkolenia przeciwpożarowe (PPOŻ) organizowane są po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób znajdujących się na określonej przestrzeni, w określonym budynku lub zakładzie pracy. Organizatorzy takich kursów muszą przeprowadzać je zgodnie z obowiązującą podstawą prawną. Jak wyglądają takie szkolenia, kto je przeprowadza i czy są one obowiązkowe? Jeśli szukasz właśnie firmy zajmującej się organizowaniem kursów PPOŻ dla pracowników, to przeczytaj nasz artykuł, w którym rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości związane z tym tematem.

Kurs PPOŻ — indywidualnie dostosowany do miejsca pracy oraz pracowników

Szukając specjalistów zajmujących się organizowaniem i przeprowadzaniem szkoleń przeciwpożarowych, w pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na to, czy program kursów dostosowują do wybranego obiektu, miejsca pracy i pracowników. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do klienta w przypadku szkoleń przeciwpożarowych dla określonej grupy odbiorów — inaczej będzie wyglądał kurs PPOŻ dla korporacji, w której pracują osoby młode, a inaczej dla starszych pracowników wydawnictwa czy księgowości. Firmy, które od kilkunastu lat nie zmieniają formuły swoich szkoleń i nie zdobywają nowej wiedzy, nie są warte Twojego zaufania.

Szkolenia przeciwpożarowe — teoria to nie wszystko

W szkoleniach z zakresu przeciwdziałania pożarom wiedza teoretyczna to jedno, jednak na niej nie może się skończyć. Gdy szukasz firmy zajmującej się organizowaniem kursów PPOŻ, koniecznie zwróć uwagę na to, czy wiedza teoretyczna łączona jest z zadaniami praktycznymi. Twoi pracownicy znacznie więcej wyniosą ze szkolenia, w trakcie którego:

  • wspólnie z instruktorem obejdą cały budynek i zobaczą ewentualne drogi ewakuacyjne;
  • wypróbują działanie sprzętu przeciwpożarowego oraz różnego typu gaśnic;
  • nauczą się prawidłowo reagować, jeśli w miejscu pracy dojdzie do pożaru.

Nie tylko ogień jest problemem — umiejętność udzielania pierwszej pomocy

Twoi pracownicy, gdy poznają już całą teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat podstawowych zasad postępowania w czasie zagrożenia pożarowego, muszą być także świadomi i przygotowani do tego, żeby udzielić pierwszej pomocy ewentualnym poszkodowanym. W czasie szukania odpowiedniego kursu PPOŻ dla Twojej firmy zwróć szczególną uwagę na to, czy w programie kursu znajdują się zagadnienia dotyczące udzielania pomocy. To bardzo ważne, aby w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia zachować zimną krew, nie panikować, a przede wszystkim umieć pomóc poszkodowanym kolegom czy innym pracownikom budynku.

Podsumowanie

Wbrew pozorom nie tak łatwo jest znaleźć firmę zajmującą się przeprowadzaniem specjalistycznych szkoleń przeciwpożarowych. Kursy z uwzględnieniem wszystkich powyższych aspektów na pewno organizuje polska firma Firedom. Ich całkowite oddanie się tematyce pożarowej i pełne zaangażowanie w kwestie nauki pierwszej pomocy zasługują na podziw. Już dziś skontaktuj się z nimi, aby zarezerwować termin na praktyczne szkolenie PPOŻ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com