Na co ludzie najczęściej zwracają uwagę przy zakupie nieruchomości?

Rynek mieszkań w Polsce wciąż się rozwija, potwierdzeniem tego jest wciąż rosnące zainteresowanie nieruchomościami wśród młodych ludzi. Nowoczesne osiedla, które powstają na dobrze zagospodarowanych terenach, powinny spełniać oczekiwania swoich mieszkańców, co też właśnie robią. Kluczem do sukcesu deweloperów, jest marketing nieruchomości. Co warto o nim wiedzieć? Na co najbardziej zwracają uwagę klienci podczas wyboru mieszkania?

Czynniki wpływające na zakup mieszkania

To, co najważniejsze przy zakupie nieruchomości, to lokalizacja. Szczególnie wśród młodych osób i tych z małymi dziećmi. Na lokalizację składa się wiele czynników, są to między innymi: bliskość terenów zielonych, bliskość centrum oraz dobry dojazd do pracy lub szkoły. Kolejnym ważnym aspektem decydującym o zakupie mieszkania, jest reputacja dewelopera.

Skuteczny marketing nieruchomości uwzględnia również status społeczny dewelopera. Czy jest on znany i ceniony na rynku sprzedaży nieruchomości, czy może widać ewidentnie, że coś jest na rzeczy i nie warto nawet zaczynać z taką osobą. Dobry deweloper w pełni wykorzystuje dostępne środki do promocji zarówno siebie oraz swojej pracy. Obecnie dostępne na rynku możliwości zapewniają deweloperom szerokie pole manewru. Mają oni do dyspozycji różne metody promocji, aby ich marketing w sprzedaży mieszkań był jeszcze bardziej skuteczny – media społecznościowe, blogi tematyczne, strony www, e-maile, video i wiele innych.

Kolejnym ważnym czynnikiem, mającym ogromny wpływ na decyzję zakupu mieszkania bądź nieruchomości, jest układ i dostępność mieszkań w ofercie. Klientom zależy również na możliwości własnego wyboru. Ponadto okoliczna infrastruktura również przyciąga duże zainteresowanie. Jeżeli w pobliżu bądź niedaleko, dajmy na to osiedla mieszkalnego, są sklepy, obiekty kulturalne, placówki oświatowe bądź też urzędy, będzie ono miało w niektórych przypadkach większe zainteresowanie, niż osiedle położone z dala od centrum blisko natury. To wszystko zależy od tego, do jakiej grupy chcemy skierować naszą ofertę.

Dla niektórych liczy się cisza i spokój, dla innych linie metra i dobrze zorganizowana sieć połączeń komunikacji miejskiej. Dla większości jednak ważne jest to, jaki jest standard inwestycji. Czy jest strzeżona bądź zamknięta i dostępna wyłącznie dla mieszkańców. Czy posiada własny garaż bądź parking. Oraz czy materiały wykończeniowe są najwyższej i najlepszej jakości. Dobry marketing nieruchomości uwzględnia wszystkie czynniki, na które może zwrócić uwagę potencjalny nabywca.

Wizerunek i opinie o inwestycji

Tak, jak już wcześniej wspomniano, w marketingu ważna jest również dbałość o własny wizerunek i opinie o sobie. Klienci chcą kupować mieszkania u znanych i cenionych deweloperów. Dobry deweloper to przede wszystkim osoba godna zaufania, która cieszy się dobrą opinią, również w Internecie.

W dzisiejszych czasach to właśnie Internet przejął większą część społeczeństwa i to tam właśnie podejmowanych najwięcej decyzji. Ludzie dzielą się opiniami na różne tematy, w tym na temat nieruchomości. Aby deweloper mógł poszczycić się znakomitą reputacją, musi dbać o swój wizerunek i wykonywać systematyczne oględziny swoich mediów społecznościowych oraz stron www. Dzięki temu jego praca będzie lekka i przyjemna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com