Muślin bawełniany – numer jeden na kocyki dla niemowląt

Zakup bawełnianych kocyków dziecięcych powinien znaleźć się na szczycie listy lekkich okryć dla Twojego malucha. Użyta w takich kocykach tkanina jest zwykle luźnym splotem 100% naturalnej bawełny. Pozwala na swobodny przepływ powietrza – tym samym nie pozbawiając skóry dziecka zdolności do oddychania, dzięki czemu maluch okryty przez kocyki bawełniane dla niemowlaków może łatwiej regulować temperaturę ciała i nie przegrzewać się.

Koce takie jak te z colorstories.pl są zazwyczaj używane we wczesnym okresie niemowlęctwa, ale są bardzo uniwersalne. W tym samym miejscu można zauważyć, iż są dostępne w ogromnej ilości uroczych wzorów i kolorów. Dodatkową zaletą jest to, że nie ma problemu z ich praniem – a wręcz po każdym jednym stają się jeszcze bardziej miękkie!

Co muszę wiedzieć, jeśli chcę zrobić własne kocyki bawełniane dla niemowlaków?

Jeśli jesteś zainteresowana stworzeniem własnych niestandardowych kocyków dziecięcych, musisz wiedzieć, że nie wszystkie tkaniny bawełniane są sobie równe. Bawełna jest dostępna w wielu gramaturach lub gatunkach, od zwykłych do grubych. Często na dziecięce koce zalecany jest muślin który może być używany prawie do wszystkiego, od ubioru do tekstyliów kuchennych. Ten, który kupujesz na koce dla dzieci, musi być cienką, luźno tkaną wagą, często zwaną gazą bawełnianą. Zwykle jest całkiem gładki i przyjemny w dotyku.

Muślin – idealny materiał na kocyk bawełnianych

Wybór tego materiału jednak łatwy nie jest. Po krótkim sprawdzeniu oferty na rynku szybko przekonasz się, że muślin jest dostępny w postaci niebielonej, wybielonej, wzorzystej lub barwionej i może mieć różne wykończenie lub rozmiar od producenta. Większość sklepów z tkaninami ma różne materiały muślinowe- więc pewnie i Ty w pobliskim sklepie znajdziesz choć minimalną kolekcja muślinu w dziale z tkaninami, jednak nie zawsze można znaleźć zwykłą gazę bawełnianą. Oczywiście jak zwykle – internet będzie ratunkiem. Pamiętaj też, że wysokiej jakości muślinowa tkanina jest nieco pomarszczona, co dodaje jej uroku i oddychających właściwości izolacyjnych.

Jak widać, właściwości muślinu sprawiają, że jest to idealny materiał na koce dziecięce, a także wiele innych przedmiotów potrzebnych dzieciom XXI wieku i każda ze świadomych tego mam może na tym naprawdę sporo skorzystać, a przede wszystkim zapewnić wszystko co najlepsze swojemu maluszkowi. Jakie są twoje przemyślenia na temat korzyści z koców dla niemowląt wykonanych z bawełny, a szczególnie właśnie omówionego tutaj muślinu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com