Motywacja pracowników – sprawdzony sposób nagradzania

Na rynku pracy coraz bardziej widoczne jest znaczenie pracownika. Jego jakość pracy przekłada się na sukces bądź porażkę firmy. Osoby, które są zaangażowane w swoje działania zawodowe, opierają własną produktywność o motywację zewnętrzną oraz wewnętrzną. Motywacja to proces psychologiczny, który ma na celu pobudzenie do aktywności. Dzięki takiemu działaniu można osiągnąć zamierzony cel i być zadowolonym z powstałego rezultatu. Na końcu drogi motywacyjnej czeka nagroda. Stąd tak ważne jest, aby dbać o swoich pracowników, by oni mogli się realizować i być dumni ze swoich osiągnięć. Efektem tego jest całościowy rozwój firmy.

Sposoby motywacji pracowników

Pracodawcy coraz bardziej zdają sobie sprawę, że motywacja pracownika do działania jest bardzo ważna. Nagradzając go, dają chęci do osiągania lepszych efektów i pozostania na dłużej w firmie. Dodatkowo wiąże się to również z kreowaniem pozytywnego wizerunku danej marki na rynku pracy. Im pracodawca lepiej traktuje swoich pracowników, tym łatwiej jest mu znaleźć nowych, którzy przyczyniają się do rozwoju firmy. Sposobów motywacji jest wiele. Najczęściej wykorzystywane to przede wszystkim:

 • nagrody finansowe,
 • różnego rodzaju karnety, np. do kina, klubów fitness lub siłowni czy na kurs językowy,
 • bony świąteczne,
 • bony podarunkowe,
 • karty przedpłacone,
 • inne sposoby na zaspokajanie potrzeb pracowników.

Gdzie można wykorzystać bony podarunkowe?

Najbardziej uniwersalnym i sprawdzonym sposobem nagradzania pracownikówbony podarunkowe. Dają one wiele możliwości wykorzystania i zaspokojenia prywatnych potrzeb pracownika. Pracodawca, dając mu swobodę wyboru oraz wywołując zadowolenie z docenienia starań w pracy, zyskuje efektywność działań i zaufanie. Bony podarunkowe Sodexo można wykorzystać w wielu miejscach. Z pewnością można znaleźć tam m.in. następujące branże i sklepy:

 • meblową – Black Red White, IKEA, Leroy Merlin czy OBI,
 • odzieżową – Cropp, Sinsay, Mohito, Reserved, Gino Rossi, Bytom, Orsay czy SMYK,
 • rozrywkową – Fresh Point, Da Grasso, Starbucks, Decathlon, GO Sport, Sizeer, Multikino czy Empik,
 • medyczną – apteki Dr Max, SuperPharm czy Farmacja24,
 • podróżniczą – stacje paliw BP czy CircleK, a także hotele Jastarnia, PetiteFleur czy Primavera Conference & Spa,
 • artykuły RTV i AGD – Media Expert, Neonet czy Media Markt.

Pełna lista dostępna jest na stronie Sodexo.

Jak zrealizować kupony Sodexo?

Bony podarunkowe Sodexo można zrealizować w różnych miejscach. Na liście sklepów znajduje się aż kilkadziesiąt miejsc w Polsce. Jak to zrobić? To bardzo proste! Wystarczy mieć kupon podarunkowy przy sobie i poinformować kasjera o chęci jego wykorzystania. Dodatkowo można upewnić się, czy otrzymany benefit jest realizowany w interesującym Cię punkcie poprzez wyszukiwarkę online. Bony Sodexo to bardzo przyjemny sposób nagradzania pracowników przez swoich pracodawców!

Sprawdzony sposób nagradzania pracowników jako motywacja – podsumowanie

Chcesz zyskać miano „Pracodawcy Roku”? Chcesz dbać o swoich pracowników? Zastanawiasz się, który system motywacyjny będzie idealny w Twojej firmie? Z pewnością rozważ bony podarunkowe Sodexo! Każda ze stron – pracownik i pracodawca – zyskuje! Zadowolenie obustronne to gwarantowany sukces i rozwój firmy! Pracodawco, wybierz sprawdzony sposób nagradzania.

Źródło zdjęć: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com