Moduły LED Samsung

Jaka jest alternatywa dla tradycyjnych świetlówek, żarówek zużywających za dużo prądu w naszych instalacjach? Otóż odpowiedź na to pytanie to użycie nowoczesnych modułów LED.

Atutem modułów Samsung jest wysoki stopień ochrony zapewniający bezawaryjną pracę w trudnych warunkach zewnętrznych. Jest to szczególnie ważne np. przy oświetleniu reklam zewnętrznych. Każdy z modułów posiada po swojej drugiej stronie mocną taśmę lub też otwory montażowe.

Dzięki nim montaż modułu LED stanie się bardzo prosty.

ogrodowe lampy ledModuł LED Samsung oparty na markowych diodach SMD 2835, jest doskonałym produktem do oświetlenia aplikacji takich jak: reklamy, banery, litery świetlne, kasetony, ekspozycje sklepowe, mebli, terrariów itp. Przeznaczone są dla każdego. Możemy używać ich zarówno profesjonalnie jak i w zaciszu ogniska domowego.

Moduły LED znalazły szczególne uznanie wśród klientów, ze względu na fakt, że cechują się bardziej elastycznym montażem niż taśmy LED. Właśnie dzięki zastosowaniu pomiędzy modułami LED przewodów jesteśmy w stanie oświetlić praktycznie każdą powierzchnię o nietypowych kształtach i niewielkich rozmiarach.

Dodatkowo profesjonalne moduły mają cechy których nie da się nie doceniać. Są to między innymi wysoki strumień świetlny, wysoka klasa szczelności IP68, cięcie co każdy moduł, niski pobór mocy, łatwość montażu, układ stabilizacji prądowej. Łańcuchy mają w sobie po pięćdziesiąt sztuk modułów. Na pewno atutem są trzy lata gwarancji.

Zastosowań są praktycznie nie zliczone ilości, żeby dać podstawowe przykłady wymienię jedynie dwie kategorie.
W domu, możemy oświetlać meble, kuchnie, witryny, gabloty czy łazienki. Możemy tworzyć nastrojowe oświetlenie punktowe, które może mieć również zastosowanie praktyczne.

meble kuchenne producent warszawa

W pracy, przyda się do oświetlania reklam czy kasetonów. Możemy nimi podświetlać listery trójwymiarowe, części na zewnątrz i wewnątrz.
Profesjonalny moduł LED Samsung oparty jest na diodach SAMSUNG. Posiada wbudowany układ stabilizacji prądowej dla każdej z diod oraz szeroki kąt promieniowania (sto czterdzieści stopni), dzięki wbudowanym soczewkom.
Moduły LED są doskonałym zamiennikiem tradycyjnych świetlówek, szczególnie w branży reklamowej. Trwałość modułów LED jest nieporównywalnie większa od zwykłych świetlówek, co przekłada się na kilkukrotnie rzadszą konieczność ich wymiany. Również zużycie prądu jest zdecydowanie niższe, dlatego moduły LED pozwalają na duże i bardzo potrzebne oszczędności i wygodę w eksploatacji. Nie bez znaczenia jest także odporność na uszkodzenia mechaniczne, chociażby podczas transportu, czy montażu. Ich żywotność jest większa od tradycyjnych metod podświetlania.

Żywotność modułów to aż pięćdziesiąt tysięcy godzin!

Kolejną zaletą jest brak konieczności stosowania elementów zewnętrznych, takich jak statecznik, zapłonnik, czy transformator (zależnie od modelu świetlówki). Dzięki temu oświetlenie z użyciem modułów LED jest prostsze w użyciu i instalacji.
Wreszcie, pozbyliśmy się wad świetlówek liniowych w postaci buczenia czy zbyt długiego czasu rozświetlania takiego oświetlenia.
Pełna moc uzyskiwana jest już po dwóch sekundach od włączenia!

Moduły zasilane są prądem stałym o napięciu 12V. Do ich prawidłowego działania potrzebny jest odpowiedniej mocy zasilacz.
Warto myśleć o potrzebach naszych klientów, a moduły dają nam możliwość wprowadzenia zmian trwałych, widocznych i nie uszczuplających portfeli. Dostępność tych modułów będzie kolejną zaletą. Każdy klient znajdzie coś dla siebie. Bezpieczeństwo użytkowania daje standard IP68.

Inspiracje na temat oświetleń LED można znaleźć na stornie deko-rady.pl w artykule oświetlenie led w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com