Moda na domki z kontenerów: sprawdź, jakie możliwości biznesowe stworzyła!

To niesamowite jak wiele możliwości biznesowych zostało stworzonych, dzięki rozwijającemu się trendowi na transformowanie kontenerów na domki mieszkalne. Tworzą je nie kto inni, jak właśnie ludzie, którzy są zainteresowani kontenerami transportowymi, ekologicznymi technologiami i konstrukcją prefabrykatów.

Ten trend jest znacznie większy, niż można się było spodziewać. Jeśli ktoś raz przekona się o tym, że w domkach zbudowanych z kontenerów jest po prostu ciszej, przestronniej, solidniej i bardzo bezpiecznie to to już raz na zawsze zamarzy o tym, by mieć swoje własne mieszkanie w kontenerze natomiast dla Ciebie jako inwestora może być to naprawdę ogromna szansa na biznes. Jaki dokładnie? Sprawdźmy!

Sprzedaż

Najprostszy pomysł – można sprzedawać i kupować kontenery transportowe dokładnie tak jak samochody czy domy

Modyfikacja

To będzie dla Ciebie bardzo łatwe zadanie, jeśli jesteś spawaczem lub wykonawcą robót wszelkiego rodzaju. Niesamowicie łatwo jest wyciąć okno, drzwi lub ścianę w jednym z takich kontenerów, a jest na to bardzo duże zapotrzebowanie – okazja biznesowa czeka!

Projektant lub architekt

Kontenery jako mieszkania są świetnie, ale ludzie chcą od nich coraz więcej, a to więcej oznacza iż przed zakupem muszą zobaczyć więcej opcji projektowych. Nie tylko jeden rodzaj mieszkania z kontenera, ale najlepiej z 2, 4, 6 czy 8 projektów, które mogą być ich przyszłym domem. Nawet takim ze spadzistym dachem i prawdziwymi oknami! Twoje projekty będą szybko się sprzedawać, jeśli zrobisz je dobrze.

Kredyty

Chociaż większość ludzi płaci gotówką bądź kartą kredytową za domki kontenerowe, zwłaszcza w przypadku domów jednoosobowych, większość ludzi trochę się boi spróbować zbudować większy dom, ponieważ wydaje się to dla niech zbyt niekonwencjonalne i za drogie. Cóż, tak naprawdę nie ma czego się bać – a kredyty na takie domki będzie otrzymać łatwo, bo jest to konstrukcja odporna na termity, pleśń, wiatry, a nawet trzęsienia ziemi. Być może nawet lepiej wziąć kredyt na taki kontenerowy domek niż na konwencjonalny dom.

Prefabrykowane moduły

Oj tak! Istnieje naprawdę duże zapotrzebowanie na modułowe części do domków kontenerowych, najlepiej gotowe do modyfikacji. Im większe zapotrzebowanie na elementy do ogrzewania-klimatyzacji, rury, kable i izolacje – tym większe szanse biznesowe. Oznacza to, że dom z kontenera może mieć wszystkie te normalne przewody i instalacje, a to się sprzedaje.

Fabryka

Jest to również bardzo mocno rozwijający się trend i istnieje na to duży popyt. Większość projektów, które wymagają od 4 do 100 sztuk są zamawiane bezpośrednio z fabryk kontenerów w Chinach. Dlaczego nie skrócić im tej drogi i nie zacząć takiego biznesu w Polsce? Kolejna opcja biznesowa!

Kolejnym rosnącym trendem jest koncepcja tzw. zielonego dachu. Trend wykorzystuje teoretycznie niewykorzystaną przestrzeń, a do tego dodaje niesamowitą izolację i czyści powietrze. Może więc warto pójść właśnie w tę stronę?

Polecamy:
Kontenery sanitarne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com